Boże Ciało. Będą dodatkowe połączenia PKP Intercity. Pojadą do miejscowości turystycznych

W Boże Ciało i w długi weekend zostaną uruchomione dodatkowe połączenia do miejscowości turystycznych - poinformowało PKP Intercity. Przewoźnik powiększył liczbę kursów nad polskie morze i do popularnych miejscowości turystycznych.

Boże Ciało wypada w czwartek 16 czerwca. Osoby, które wzięły więc urlop w piątek, będą miały przedłużony weekend. W związku z tym PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia do miejscowości turystycznych. "W tym czasie zdecydowaliśmy się na uruchomienie dodatkowych połączeń, wydłużenia tras pociągów nad polskie morze oraz wzmocnienie 110 pociągów 181 wagonami" - poinformowali przedstawiciele polskiego przewoźnika kolejowego. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Boże Ciało. Nowe, dodatkowe połączenia nad polskie morze 

Przewoźnik zauważył, że w trakcie długich weekendów dużym zainteresowaniem cieszą się pociągi, które kursują nad polskie morze. W związku z tym PKP Intercity wydłużyło niektóre połączenia. 

"W środę 15 czerwca zostaje wydłużona do Kołobrzegu relacja pociągu EIP 3840, który standardowo kursuje do Gdyni pod numerem 3504. Tego samego dnia wydłużeniu ulegnie trasa pociągu TLK Lubomirski (rel. Kraków Główny - Gdynia Główna), którym pasażerowie również dojadą do Kołobrzegu. Fani górskiego wypoczynku będą zadowoleni z wydłużenia trasy TLK Bieszczady (rel. Kraków - Zagórz) oraz uruchomienia pociągu TLK Połoniny. Jednym i drugim składem dostaną się bezpośrednio do Łupkowa. Jednocześnie pociąg EIC Klimczok w relacji Katowice - Gdynia Główna zamiast w sobotę 18 czerwca, pojedzie w czwartek 16 czerwca. To z pewnością ułatwi podróżującym wyjazd nad morze w długi weekend koleją" - czytamy w opublikowanym komunikacie. 

Ponadto "EIC Kaszub pojedzie w relacji Warszawa Zachodnia - Gdynia Główna w czwartek 16 czerwca, podczas gdy w niedzielę 19 czerwca zabierze pasażerów w drogę powrotną. Tego samego dnia z Gdyni w kierunku stolicy wyruszy EIC 5140, który dzień później wróci do Trójmiasta".

Papież Franciszek Watykan. Papieska msza i procesja z okazji Bożego Ciała odwołane

Dodatkowe miejsca dla pasażerów, czyli wzmocnienie 110 pociągów 181 wagonami

Przewoźnik zaplanował także wzmocnienie 110 pociągów 181 wagonami. Dodatkowe miejsca pojawią się w składach wyruszających między innymi ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Giżycko czy Świnoujście. Przedstawiciele PKP Intercity w komunikacie zaznaczyli, że dane dotyczące frekwencji będą na bieżąco analizowane, a spółka będzie w miarę możliwości dbać o udogodnienia dla podróżujących.

Plaża w Orłowie (02.02.2022 r.) Gdynia. W Orłowie znów będzie plaża i duuużo piasku. Refulacja już w czerwcu

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: