Awaria Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsAppa

W piątek wieczorem polskiego czasu użytkownicy Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa zgłaszali awarię serwisów. Około godz. 22.45 internauci informowali, że aplikacje z powrotem zaczęły działać. Nie wiadomo, co wywołało awarię.
Zobacz wideo VR-em można leczyć, ale też wykorzystać do tortur. A wirtualna rzeczywistość wchodzi do mainstreamu

Użytkownicy serwisu Downdetector.pl zaczęli zgłaszać problem po godz. 21. Do godz. 22.30 napłynęło ponad 17 tys. zgłoszeń. Nie działały Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. Problem był globalny. 

Nie wiadomo co było przyczyną tej awarii.

Awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa

Jeśli chodzi o Facebooka, 62 proc. zgłoszeń dotyczyło problemów ze stroną internetową, 33 proc. z aplikacją, a 5 proc. użytkowników zgłaszało problem z logowaniem.

Awaria FacebookaAwaria Facebooka Downdetector

Użytkownicy Messengera w znacznej większości zgłaszali problem z wysłaniem wiadomości (67 proc.), 30 proc. doświadczyło problemów z samą aplikacją, a 3 proc. z logowaniem.

Awaria MessengeraAwaria Messengera Downdetector

Osoby korzystające z Instagrama najczęściej zgłaszali problem z działaniem samej aplikacji (76 proc.). Znacznie mnie (14 proc.) z logowaniem, a 11 proc. użytkowników zauważyło błąd podczas przesyłania treści.

Awaria InstagramaAwaria Instagrama Downdetector

W WhatsAppie najczęściej zauważono awarię z połączeniem z serwerem (48 proc.), wysyłaniem wiadomości (37 proc.) oraz z działaniem samej aplikacji (15 proc.).

Awaria WhatsAppaAwaria WhatsAppa Downdetector

Aktualizacja

Około godz. 22.45 liczba zgłoszeń o awarii w serwisie Downdetector.pl wyraźnie spadła, co sugeruje, że usterka na Facebooku została już usunięta.

Więcej o: