Szef Warner Bros. Discovery spotka się z Andrzejem Dudą. "TVN nie jest na sprzedaż"

David Zaslav, szef Warner Bros. Discovery odwiedził Polskę. W spotkaniach z pracownikami oraz wystąpieniach medialnych podkreśla ważność i dumę z działalności TVN-u w Polsce. Zapowiedział, że firma nie zostanie sprzedana. Podczas swojego pobytu ma spotkać się także z Prezydentem Polski.

W 2021 roku WarnerMedia połączył się z koncernem Discovery, który jest właścicielem TVN-u. David Zaslav został wtedy szefem nowego podmiotu. W tym tygodniu odwiedził polski oddział firmy. Wirtualna Polska opisuje, że towarzyszyli mu Wolf Blitzer i Dana Bash - dziennikarze telewizji CNN. Zorganizowano duże spotkanie z pracownikami TVN-u, podczas którego - według Wirtualnych Mediów - Zaslav miał powiedzieć, że firma będzie w Polsce wspierać produkcje lokalne, bo są ważne. Zapewnił także, że nie przewiduje cięć i redukcji, ani sprzedaży TVN. - Netflix i Solorz nie kupią TVN - zażartował, na co wszyscy na sali się uśmiechnęli. Było to przede wszystkim kurtuazyjne spotkanie.  

Zobacz wideo

Szef Warner Bros. Discovery spotka się z Andrzejem Dudą

W swojej przemowie, która przez pracowników miała zostać bardzo dobrze odebrana, szef Warner Bros. Discovery miał zapowiedział także, że w czwartek spotka się z Prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Panowie na pewno będą mieli o czym rozmawiać. Przypomnijmy, że pod koniec 2021 roku Andrzej Duda zawetował ustawę "lex TVN". Przewidywano w niej zakaz posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi pochodzącemu spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotknęłoby to właśnie stację TVN, która należy do amerykańskiego Discovery. Ustawa wymusiłaby zatem na Amerykanach, by sprzedali większościowy pakiet akcji w TVN. 

Szef Warner Bros. Discovery dumny z TVN-u

David Zaslav był również gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN-ie, podczas którego przyznał, że przyjechała do Polski również ze względu na obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. - Jestem tutaj, bo TVN jest mi bardzo bliski. Przyjeżdżam tu często i jestem bardzo dumny ze wszystkiego, co robimy w TVN. Ponadto duża część mojej rodziny pochodzi z Polski. Moi krewni zginęli w warszawskim getcie - mówił. - Uwielbiamy działalność newsową i nasz biznes w Polsce. Co jakiś czas pojawiają się pytania, czy polska spółka jest na sprzedaż. A ja skupiam się między innymi na tym, jak zwiększyć inwestycje. Na przykład w lokalny content rozrywkowy, w sport i w newsy. Po to, żebyśmy mogli rozwijać idee prawdziwego dziennikarstwa, wolności słowa i żeby każdy mógł być wysłuchany, tak jak jest w każdym kraju - dodawał w rozmowie z Anitą Werner.  

Więcej o: