Zuchwały napad na luksusowy sklep jubilerski w Paryżu. Świadek nagrał sprawców

Francuska policja poszukuje sprawców zuchwałej kradzieży, do której doszło w sobotę po południu w sklepie jubilerskim na Place Vendome w Paryżu. Straty szacowane są na kilka milionów euro. W mediach społecznościowych krążą nagrania z ucieczki złodziei.

Do napadu na luksusowy sklep jubilerski w centrum Paryża doszło krótko przed godz. 14 - podaje francetvinfo.fr. Ubrani na czarno uzbrojeni złodzieje przyjechali tam na motocyklach. Dwóch z nich na kilka minut weszło do sklepu, by zabrać łup. Na krążącym w sieci nagraniu widać stojącego przed sklepem trzeciego mężczyznę, trzymającego broń podobną do karabinu.

Zobacz wideo Cimoszewicz: Rosja nie jest w stanie zrobić już niczego gorszego

Jak informuje BFM TV, obsługa sklepu ukryła się w piwnicy i na piętrze. Jeden ze świadków twierdzi, że ochroniarz miał być uderzony w głowę. Po chwili dwaj mężczyźni wyszli ze sklepu i uciekli z łupem. Straty szacowane są na kilka milionów euro.

Francja. Zuchwała kradzież w sklepie jubilerskim w Paryżu

Przed kilkoma dniami w sklepie zauważono trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy mogli robić rozeznanie przed napadem. Francuskie media przypominają, że sklep został wcześniej okradziony we wrześniu 2021 r. Wartość ukradzionych wówczas łupów oszacowano wtedy na ok. 10 mln euro.

Więcej o: