Lotnisko Chopina wprowadzi這 do oferty kapsu造 do spania dla pasa瞠r闚. Cena? "Z kosmosu"

Lotnisko Chopina wprowadzi這 do swojej oferty kapsu造 do spania. Rozwi您anie sprawdzi si szczeg鏊nie w przypadku pasa瞠r闚, kt鏎zy czekaj na przesiadk lub przybyli na lotnisko ze sporym wyprzedzeniem. W teorii same plusy, wi璚 co jest nie tak? Cena.

"Masz długą przesiadkę? A może przyjechałeś wcześniej i chcesz wygodnie poczekać na lot? Teraz możesz skorzystać z kapsuły do spania na Lotnisku Chopina" - czytamy na Facebooku lotniska. Do użytku zostały oddane cztery kapsuły o długości ponad 220 cm. Każda z nich jest wyposażona w materac, ponadto w cenie "poza możliwością odpoczynku, otrzymujesz opaskę na oczy, zatyczki do uszu, kapcie, poduszkę oraz koc" - informuje lotnisko. 

Kapsuły fińskiej marki "GoSleep" znajdują się w wydzielonej strefie odpoczynku, która jest zarządzana przez zewnętrznego operatora. Dodatkowo w przestrzeni do relaksu znajdują się dwa fotele do masażu. Dokładna lokalizacja miejsca wypoczynku to: Terminal A, Odloty, strefa zastrzeżona non-Schengen, poziom 100, przy Gate 2N/3N. Aktualnie z kapsuł można korzystać jedynie w wyznaczonych godzinach od 7:00 do 19:00, jednak lotnisko Chopina twierdzi, że "w późniejszym etapie usługa będzie czynna przez całą dobę".

Na lotnisku Chopina są już dostępne kapsuły do spania

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do spania, można dokonać wcześniejszej rezerwacji kapsuł. Lotnisko podkreśla, że strefa powstała z myślą o pasażerach podróżujących przez Warszawę w tranzycie, jednak dostępna jest także dla wszystkich podróżnych wylatujących z Warszawy do krajów poza strefę Schengen. Podróżni nie muszą się obawiać o swój bagaż. Pod materacami w kapsułach znajduje się specjalny schowek, w którym zmieści się walizka kabinowa.

Zobacz wideo Likwidacja Lotniska Chopina? Minister Wild: „Nie może naruszać interesów CPK"

Internauci oburzeni ceną kapsuł do spania na lotnisku Chopina

Nowa usługa wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Teraz podróżni nie będą musieli spędzać kilku godzin na krzesłach, czekając na swój lot. Tak więc jakie są minusy tego rozwiązania? Cena. "Pomysł super, ale cena z kosmosu", "najdroższa woda jest na Chopina więc, dlaczego kapsuła miałaby być w przystępnej cenie? Lotnisko dla bogatych", "za równowartość kilku godzin snu można wziąć dobę w Courtyard by Marriott, 50 m od terminali lotniska i spać, kąpać się do woli - odpoczywać i czekać w normalnych warunkach" - pisz oburzeni internauci. Jedna godzina snu w kapsule na lotnisku Chopina kosztuje 60 zł, dwie 110 zł, a każda kolejna to koszt rzędu 40 złotych. "To ja już wolę na podłodze" - podsumowała jedna z komentujących. 

Wi璚ej o: