Kiedy Black Week 2023? Sklepy zaoferują wkrótce wiele promocji. Gdzie zrobić zakupy?

Nadchodzi święto zakupów i promocji znane jako Black Friday i Black Week. Z tej okazji sklepy jak co roku przygotują wiele ofert i obniżą ceny swojego asortymentu. Kiedy Black Week wypadnie w 2023 roku i gdzie zrobić zakupy?

Black Week jest okazją do odwiedzenia galerii handlowych i sklepów. Polacy udają się wówczas na zakupy zmotywowani przecenami różnego rodzaju asortymentu. Podobnie będzie również w tym roku, ponieważ Black Week rozpocznie się pod koniec listopada.

Zobacz wideo Kolejki do lekarzy w Polsce coraz dłuższe. Średnio co czwarty Polak deklaruje niezaspokojone potrzeby zdrowotne

Kiedy Black Week i Black Friday 2023? Święto będzie trwało krócej

Tegoroczny Black Friday przypada na 24 listopada, promocje w wielu sklepach w ramach Black Weekend zapewne potrwają również w sobotę, niedziela 26 listopada jest niedzielą niehandlową. Wiele sklepów wprowadza promocje kilka dni przed i po święcie, co pozwala klientom na spokojne zrobienie zakupów bez obaw o przegapienie okazji. Dodatkowo niektóre z nich wydłużają godziny pracy.

Nietypowe święto zostało zaczerpnięte ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jego termin wypada od 25 do 27 listopada po Święcie Dziękczynienia. Zakupy cieszą się w tym okresie zainteresowaniem ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, które są motywacją do sprawienia prezentu bliskim osobom. Black Week stwarza okazję do znalezienia korzystnych promocji zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci.

Gdzie zrobić zakupy podczas Black Week i Black Friday? Promocje będą obowiązywały nie tylko w sklepach

Zakupy podczas Black Week można zrobić standardowo we wszystkich sklepach otwartych tego dnia. Większość z nich bierze udział w corocznej ofercie promocyjnej i oferuje swoim klientom benefity takie jak procentowe zniżki. Aby zaoszczędzić, warto sprawdzić ceny w poszczególnych sklepach z danym asortymentem, ponieważ mogą się one różnić.

Promocje będą obowiązywały na artykuły takie jak ubrania, kosmetyki, elektronika, czy przedmioty wyposażenia domowego. Niektóre salony kosmetyczne i fryzjerskie również biorą udział w akcji i na czas Black Friday oferują swoim klientom specjalne okazje. Warto tego dnia sprawdzić dostępne promocje w internecie lub zapytać o nie obsługę danego salonu. 

Więcej o: