Konto internetowe dobre dla nowoczesnych klientów

Wybór rachunku to kwestia preferencji klienta i jego oczekiwań dotyczących funkcjonalności konta. Dzisiaj wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Internet coraz bardziej upowszechnia się w różnych sferach naszego życia, po sieci surfują wszystkie pokolenia Polaków, a z produktów finansowych on-line korzystają niemal wszyscy szanujący się internauci. Z drugiej zaś strony, wśród bankowych klientów są również tradycjonaliści niezmiennie ceniący sobie bezpośredni kontakt z bankowym doradcą, który postara się pomóc, cierpliwie wytłumaczyć i rozważnie podpowiedzieć.

Dlatego klient, który ma coraz mniej czasu na wizyty w oddziale, powinien przede wszystkim szukać w miarę niedrogiego, a nawet bezpłatnego konta internetowego z jak najbardziej funkcjonalnym, intuicyjnym i oczywiście bezpłatnym dostępem do usług w sieci. Z kolei klient -tradycjonalista, poza kosztami prowadzenia rachunku, z pewnością zwróci również uwagę na lokalizację placówki bankowej - im bliżej domu, czy miejsca pracy, tym oczywiście wygodniej.

Konto tradycyjne czy internetowe? Jak bezpiecznie korzystać?

Wybierając rachunek warto przeanalizować koszty realizacji poszczególnych, najczęściej wykonywanych przez nas transakcji, sprawdzić oprocentowanie rachunku podstawowego lub dostępność rachunku oszczędnościowego, który umożliwi naszym nadwyżkom finansowym wypracowanie dodatkowego zysku. Konto podstawowe, oszczędnościowe i ewentualne lokaty warto mieć w jednym banku, żeby przelewając środki między własnymi rachunkami nie ponosić dodatkowych kosztów.

Szukajmy też konta z kartą, która umożliwia bezprowizyjną wypłatę gotówki w jak największej liczbie bankomatów w Polsce, a być może również na całym świecie. Takim kontem jest np. oferowany przez nas dbNET. A skoro coraz częściej kupujemy w sieci, upewnijmy się, czy podstawową kartą można realizować płatności w Internecie.

Od początku tego roku to banki pomagają klientom przenosić rachunki z jednej instytucji finansowej do innej i depełniają w ich imieniu formalności z tym związanych. Dlatego może właśnie teraz warto na nowo przyjrzeć się ofertom i wybrać najbardziej dla siebie odpowiednią. A dokonując wyboru nie zapominajmy, że preferecje i oczekiwania się zmieniają i właśnie dlatego tradycjonalista może też z czasem przekonać się do korzystania z usług finansowych on-line. A już dzisiaj najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie tradycyjne konto z nowoczesnym dostępem przez Internet.