O nas

Witajcie, jesteśmy dziennikarzami serwisu Next.gazeta.pl. Dostarczamy Wam najświeższych informacji ze świata ekonomii i gospodarki. Cieszymy się, że jesteś z nami!

Karolina Deling - w mediach internetowych od ponad 15 lat, w Gazeta.pl - od 2017 r. Wcześniej związana z tvn24.pl i Wirtualną Polską. Obecnie na stanowisku redaktorki naczelnej serwisów informacyjnych - Wiadomości i Next.

Mikołaj Fidziński - z serwisem jest związany od 2016 r. Laureat nagrody NBP im. Władysława Grabskiego dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych w Polsce, w kategorii finanse osobiste i edukacja ekonomiczna (2015 r.). Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W kręgu jego zainteresowań dziennikarskich pozostają m.in. bankowość, finanse osobiste czy system emerytalny. Profil na Twitterze: @MikolajFidzinsk

Robert Kędzierski - związany z Gazeta.pl od roku 2011, początkowo z działem Technologie. Specjalizuje się w tematyce biznesowej, społecznej, newsowej. Na swoim koncie ma kilka tysięcy tekstów - zarówno o bieżących wydarzeniach jak i przekrojowych analiz. Współpracuje z portalem Domiporta.pl, zadebiutował w Weekend.Gazeta.pl. Prywatnie interesuje się literaturą dla dzieci, teatrem i kosmosem.

Eryk Kielak - związany z Gazeta.pl od roku 2022. Wcześniej dziennikarz lokalny "Dziennika Łódzkiego" oraz "Wieści z Głowna i Strykowa". Specjalizuje się w tematyce Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza Czech i Słowacji. Student Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Karola w Pradze. Prowadzący podkast: Kielak Rozmawia. Prywatnie interesuje się literaturą faktu, filmem oraz sportem. Twitter: @Eryk_Kielak, Instagram: @kielak__

Kacper Kolibabski - ukończył studia z filozofii oraz bioetyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wtedy też zbierał pierwsze dziennikarskie szlify jako redaktor na MobileWorld24.pl. Następnie dwa lata pracował w Radiu Kampus, gdzie zaczynał jako serwisant i reporter, a kończył - prowadząc wywiady w audycji "Kampus Główny'". Następnie odbył staż w Akademii Telewizji TVP. Od 2019 roku pracuje jako redaktor w next.gazeta.pl. Zajmuje się głównie technologią, która pasjonuje go od zawsze - pracę magisterską pisał na temat "Etyki Ogólnej Sztucznej Inteligencji'', interesuje się też transhumanizmem. Ponadto pasjonuje go sport (z naciskiem na piłkę nożną) i kultura, od książek zaczynając, przez seriale i muzykę, a na sztuce kończąc. Bliskie jego serca są też prawa człowieka, szczególnie mniejszości, oraz powiązanie z nimi aspekty ekonomiczne.

Daniel Maikowski - szef działu technologie; ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości związany z redakcją "Dziennika Gazety Prawnej" i serwisami Gazetaprawna.pl oraz Forsal.pl. W Gazeta.pl pracuje od 2015 roku. Specjalizuje się w tematyce nowych technologii, mediów społecznościowych oraz rynku gier wideo.

Tomasz Matusik- wydawca serwisów ekonomicznych i informacyjnych. W Gazeta.pl od sześciu lat, w Agorze od 2008 roku (wyborcza.pl i wyborcza.biz). Wcześniej wydawca w serwisie biznesowym Onet.pl i analityk w biurze maklerskim. Prywatnie interesuje się sportem, szeroko pojętą gospodarką oraz nowymi technologiami.

Maria Mazurek - wydawczyni i autorka serwisów ekonomicznych i informacyjnych, od wielu lat związana z Gazeta.pl. Prowadząca programy Oko na Świat i Zielony Poranek. Swoją karierę dziennikarską zaczynała w TVN CNBC i TVN 24 BiS, gdzie była wydawcą programów o tematyce ekonomicznej i rynkowej m.in. Dzień na Rynkach, Bilans, Świat o Czwartej.

Dominik Moliński - Z portalem Gazeta.pl współpracuje od marca 2021 roku. Artykuły dla portali internetowych pisze od 2013 roku, początkowo zajmował się głównie tłumaczeniem zagranicznych artykułów. Ma na swoim koncie kilkanaście tysięcy tekstów, głównie o bieżących wydarzeniach z Polski i ze świata, ale też o tematyce m.in. biznesowej, naukowej i technologicznej. Prywatnie interesuje się m.in. astronomią, neurobiologią i sportem. W wolnym czasie czyta, podróżuje, biega i trenuje sztuki walki. Kontakt: dominik.molinski@agora.pl

Bartłomiej Pawlak - absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Z Gazeta.pl związany od 2016 roku. W Next.gazeta.pl skupia się na nowych technologiach i wiadomościach związanych z szeroko pojętym kosmosem. W latach 2019 - 2022 pisał również na łamach Moto.pl. Prywatnie interesuje się fotografią i astronomią. W wolnym czasie lubi podróżować i jeździć na rowerze.

Więcej o: