Microsoft: kolejna duża aktualizacja Windows 10 będzie już latem. Co w niej znajdziemy?

W San Francisco zakończył się właśnie Build - doroczna konferencja Microsoftu dla deweloperów. Dowiedzieliśmy się, że Windows 10 przyjął się na rynku najszybciej ze wszystkich wersji OS, a latem czeka nas aktualizacja systemu. Podczas konferencji pojawił się także miły, polski akcent.

Microsoft ogłosił, że Windows 10 działa na 270 milionach urządzeń. To całkiem dobry wynik - pamiętajmy, że Windows 10 zadebiutował w lipcu 2015, czyli 8 miesięcy temu. 

Adopcja Windows 10 w czasieAdopcja Windows 10 w czasie Fot. Microsoft

Koncern twierdzi, że najnowsza wersja systemu operacyjnego przyjęła się na rynku szybciej od jakiejkolwiek innej wersji. Premiera Windows 10 miała być ostatnią premierą "dużego" systemu operacyjnego. Reszta to aktualizacje. 

Kolejna aktualizacja czeka nas latem. Co nowego w niej znajdziemy? Między innymi rozszerzenie funkcji Windows Hello (biometrycznej identyfikacji) na aplikacje i przeglądarkę Edge. Aplikacje Win32 i .NET  będą mogły być łatwo konwertowane tak, żeby mogły być dostępne w Sklepie Windows. Poprawiona będzie funkcja robienia odręcznych notatek. Dlaczego Microsoft skupia się na notatkach?

Microsoft chce, żebyś na tablecie robił notatkiMicrosoft chce, żebyś na tablecie robił notatki Fot. Microsoft

A pamiętacie, że Microsoft jest producentem tabletów Surface, które mogą zastąpić komputer? No i hybrydowe urządzenia z Windows 10 sprzedają się naprawdę nieźle - stąd też pewnie pomysł, żeby rozwinąć funkcję rysowania i notowania nie na papierze, a na dotykowym ekranie. 

Wiedźmin 3 podczas konferencji MicrosoftuWiedźmin 3 podczas konferencji Microsoftu Fot. Microsoft

Podczas konferencji pojawił się też polski akcent - gra Wiedźmin 3 polskiego studia CD Projekt. Microsoft użył jej żeby zademonstrować, jak gry i programy niedostosowane do Sklepu Windows można łatwo przekonwertować i sprawić, że będą dostępne z jeszcze jednego źródła.