Znamy ceny przystawek do LG G5

LG G5 to jeden z najważniejszych smartfonów zaprezentowanych w tym roku. Można do niego dokupić dwie przystawki, które w założeniu mają użytkownikowi umilić korzystanie ze sprzętu. Czy ta przyjemność jest warta 1/3 jego ceny?

Potężny smartfon, zaprezentowany w lutym na targach Mobile World Congress może być jeszcze potężniejszy dzięki dwóch przystawkom. Obie można już kupić w Polsce. 

LG G5LG G5 Fot. Joanna Sosnowska

Cam Plus, przystawka fotograficzna, kosztuje 399 zł. Ten moduł to tak naprawdę dodatkowa bateria o pojemności 1200 mAh wyposażona w przycisk wywołujący aplikację aparatu oraz pokrętło pozwalające operować zoomem.

W założeniu Cam Plus ma usprawnić korzystanie z aparatu, chodzi o większą wygodę, kiedy chcemy robić naprawdę dużo zdjęć. 

Moduł DAC Bang & OlufsenModuł DAC Bang & Olufsen Fot. LG

Drugi z modułów to zewnętrzny przetwornik analogowo-cyfrowy DAC stworzony przez Bang & Olufsen. Highendową firmę zajmującą się dźwiękiem. LG wyceniło możliwości modułu, które mają polegać na znacznie lepszym odtwarzaniu muzyki, na 699 zł. 

Cena wydaje mi się wysoka, niestety o jakości przetwornika musicie przekonać się sami - nie da się sprawdzić działania tego sprzętu za pomocą internetu, trzeba to zrobić samodzielnie w sklepie. Z odpowiednimi słuchawkami lub głośnikami. 

Smartfon, który wyceniono na 2899 zł można wzbogacić o dwa moduły kosztujące łącznie niemal 1100 zł. To naprawdę sporo, szczególnie na nasze polskie warunki. 

Wydaje się, że dodatkowe moduły do LG G5 są świetnym sposobem na podniesienie zysków ze sprzedaży. G5 jest tańszy od swojego najważniejszego rywala - Galaxy S7. Dodatkowe moduły pozwolą w części nadrobić tę różnicę w cenach. 

 

Więcej o: