Apple porzuca QuickTime. Rząd USA: "Natychmiast odinstalować"

Specjaliści odkryli groźną lukę w QuickTime dla Windows. Firmy specjalizujące się w cyberbezpieczeństwie nie mają wątpliwości co muszą zrobić użytkownicy.

Trend Micro, firma specjalizująca się w bezpieczeństwie systemów komputerowych, apeluje, by użytkownicy Windows jak najszybciej odinstalowali QuickTime. Do Apelu przyłączył się również amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Platforma multimedialna stworzona przez Apple nie jest już bezpieczna. Specjaliści z inicjatywy Zero Day wykryli w oprogramowaniu dwie groźne luki. Obie umożliwiają wywołanie złośliwego kodu na komputerze ofiary i przejęcie kontroli nad maszyną. 

Koniec wsparcia dla użytkowników Windows

Apple kończy jednak wsparcie dla QuickTime dla Windows, nie zamierza "zamknąć drzwi" odnalezionych przez hakerów z Zero Day. Nie wyda łatki. Jedynym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą mieć pewność, że cyberprzestępcy nie wykorzystają luki, jest odinstalowanie aplikacji.

Warto przypomnieć, że często była instalowana z iTunesem. Zagrożeni są więc szczególnie ci użytkownicy Windows, którzy mają iPhone'y lub iPady. 

Instrukcję usunięcia QuickTime (który wciąż możliwy jest do pobrania) znajdziecie na stronach Apple. 

QuickTime dla OS X będzie nadal rozwijany i aktualizowany.

Więcej o: