Konferencja WWDC 2016 rusza 13 czerwca. Datę potwierdziła... Siri

Konferencja WWDC 2016, przeznaczona dla programistów Apple, odbędzie się w dniach 13-17 czerwca. Ma być przełomowa.

Jeden z redaktorów portalu  9to5Mac postanowił sprawdzić, kiedy odbędzie się konferencja WWDC 2016. O pomoc poprosił Siri, wirtualną asystentkę zainstalowaną w iPhonie. 

Przeczytaj też: Siri przemawia do ciebie jej głosem.

Na początku odpowiedź brzmiała "Konferencja WWDC 2016 nie została jeszcze zapowiedziana". Ale jeszcze tego samego dnia asystentka oznajmiła, że święto fanów Apple odbędzie się pomiędzy 13 a 17 czerwca. Co ciekawe Siri wiedziała to zanim zaktualizowano oficjalną stronę WWDC. To dowód na bardzo sprawny marketing, albo bardzo sprawne działanie algorytmów Siri. Oceńcie to sami.

Czego możemy się spodziewać?

WWDC to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych, skierowane głównie do programistów, ale także do mediów, które mają okazję poznać najnowsze pomysły Apple dotyczące programowania, nowe możliwości iPhone'a czy komputerów Apple. Gigant z Cupertino może pokazać nowe wcielenie systemu OS X, który ma zmienić nazwę na Mac OS. Nowości będą zapewne związane z iOS oraz tvOS - systemem smart TV. 

Apple określa konferencję jako "przełomową dla programistów tworzących aplikacje na system stacjonarny i mobilny", w tym zegarki. Jesteśmy ciekawi, czy tak będzie w rzeczywistości. W zeszłym roku działo się naprawdę dużo.

Więcej o: