Google odpowiada na przełomową funkcję iPhone'a. 3D Touch na każdym smartfonie?

Jedną z najważniejszych funkcji zaprezentowanego w zeszłym roku iPhone'a 6S jest 3D Touch. Google postanowił na nią odpowiedzieć w Androidzie N.

3D Touch to ważna funkcja, która zadebiutowała w iPhonie 6S. Umożliwia nowy rodzaj interakcji, bo rozpoznaje siłę nacisku na ekran. Lekkie przyciśnięcie wywołuje inny rodzaj interakcji niż mocne. 

Przeczytaj też: Android przyniósł Google kilkadziesiąt miliardów dolarów!

Apple twierdził, że 3D Touch będzie rewolucją, dziś wiadomo, że jest po prostu kolejną funkcją, która daje użytkownikowi nieco więcej możliwości.

Google postanowił odpowiedzieć na tę funkcję i przygotował jej własną wersją. Będzie dostępna w następnym Androidzie, dziś znanym pod nazwą "N". 

Redakcja portalu Phandroid przetestowała googlowski 3D Touch (funkcja nie ma jeszcze nazwy) na smartfonie, który nie rozpoznaje siły nacisku. Okazuje się, że krótsze lub dłuższe przytrzymanie ikonki na ekranie powoduje różny rodzaj interakcji. To może oznaczać, że nowa funkcja Androida nie będzie wymagała nowego rodzaju ekranu, który rozpozna siłę nacisku. To byłaby dobra wiadomość dla użytkowników. 

Nowy sposób korzystania z ikonek aplikacji umieszczonych na ekranie głównym może okazać się przydatny. Na poniższy nagraniu widzimy, że poznanie pogody na wybrany dzień tygodnia jest szybsze dzięki funkcji 3D Touch. 

 

Zobacz też: Apple ma już 40 lat, ale nie zawsze odnosił sukcesy. Wszystko to przez Steve'a Jobsa... 

Więcej o: