Komputer dla rowerzystów, tablet dla seniorów i wiele innych nowości - Acer pokazuje swoje nowości na ten rok

Acer przygotował na 2016 rok wiele nowości. Od sprzętu dla rowerzystów, przez tablety dla seniorów po laptopa, który... nie działa?

Co roku Acer organizuje własne święto technologii, na którym przedstawia swoje nowości sprzętowe. W tym roku jest co oglądać - opisaliśmy już niedrogi smartfon z baterią 5000 mAh i przenośne urządzenie 2-w-1 chłodzone cieczą. Teraz przedstawimy wam pozostałe produkty, niektóre zaskakują...

Mały komputer na rower
Pół roku temu Acer kupił firmę Xplova specjalizującą się w technologicznych gadżetach dla rowerzystów. Teraz wprowadza na rynek mały komputer Xplova X5. Wyposażony w szerokoątną kamerę nagrywającą w 720p pozwala automatycznie nagrywać krótkie filmy w wybranych sytuacjach, np. gdy osiągniemy odpowiednią prędkość, współrzędne geograficzne lub podniesie się nam tętno.

Xplova X5Xplova X5 Fot. Acer

Dodatkowo możemy zapisywać nasze trasy w chmurze i odtwarzać podczas treningu. Tutaj działa to jak aplikacje fitness na smartfony, ale nie każdy chce przyczepiać delikatny telefon do kierownicy roweru.
Sugerowana cena to 399 Euro.

Specjalny tablet dla seniorów
By zmniejszyć liczbę cyfrowo wykluczonych seniorów powyżej 75 roku życia Acer, za pomocą jednej z kupionych prze siebie firm, wprowadza na rynek nowy tablet. Nazwali go grandPad i to wcale nie jest żart.

GrandPad - tablet dla seniorów 75+GrandPad - tablet dla seniorów 75+ Fot. grandPad

Sam pomysł jest bardzo dobry - uprościć jeszcze bardziej tablety, poprawić czytelność czcionek i ikon i pomóc seniorom być w ciągłym kontakcie z rodziną. Niestety nie mieliśmy okazji sprawdzić działania grandPad w praktyce - póki co Acer jedynie wspomniał o tym tablecie, ale nie dał nam go do testów. Urządzenie sprzedawane jest u operatorów wraz z internetem LTE.

Elegancki laptop ze średniej półki
Kolejną nowością od Acera jest nowy notebook Aspire S13. Nie jest to jednak następca topowego Aspire S7, ale zupełnie nowy produkt mający być dla S7 tańszą alternatywą. Trzeba przyznać, że wygląd Aspire S13 jest naprawdę elegancki - od pozłacanego elementu pod ekranem, po fakturę obudowy. Oceniając wyłącznie po wyglądzie segment cenowy tego komputera rozpoznamy dopiero po otwarciu ekranu - ramki w okół wyświetlacza są na tyle grube, że nie pozostawiają złudzeń.

Acer Aspire S13Acer Aspire S13 Fot. Łukasz Józefowicz

Acer Aspire 13 ma 13,3" ekran dotykowy o rozdzielczości 1920x1080, procesor Intel Core szóstej generacji (i3U, i5 lub i7), do 8 GB RAM i do 512 GB pamięci wewnętrznej.
W Polsce kupimy go od 2999 złotych.

Przenośny potwór
Warto też wspomnieć o najnowszym laptopie dla graczy z serii Predator. Predator 17X jest oczywiście masywny - waży ponad 4,5 kg, a na baterii może pracować jedynie do 3 godzin.

Predator 17XPredator 17X Fot. Acer

 Co zatem otrzymujemy tutaj w zamian? Laptop z ekranem 17,3" o rozdzielczości 1920x1080 (jest też wersja 4K 3840x2160), z procesorem Intel Core i7, do 64 GB RAM, kartą graficzną GeForce GTX 980 (8 GB GDDR5) i miejscem na trzy dyski SSD. To, co ma wyróżniać Predatora 17X na tle innych gamingowych laptopów jest nietypowy system chłodzenia, w którym wlot powietrza umieszczony jest z przodu komputera, pod klawiaturą. 

Predator 17X w najtańszej wersji będzie kosztował 16999 zł.