Google Spaces - rusza nowa usługa dla pracujących w grupie. I nie tylko

Google Spaces to nowa usługa pozwalająca dzielić się określonymi treściami. Co odróżnia ją od publikowania postów na Facebooku albo przesyłania linków Messengerem? Możliwość obejrzenia treści bez wychodzenia z aplikacji.

Google Spaces to nowa usługa Google, która pozwala dzielić się wybranymi treściami i omawiać je w grupie. Aplikacja, która wkrótce będzie dostępna na Androida, iOS oraz z poziomu przeglądarki, łączy w sobie cechy Grup znanych z Facebooka z wprowadzoną w zeszłym roku usługą Collections. 

Przeczytaj też: Jak to się stało, że Google rządzi światem?

Google SpacesGoogle Spaces Fot. Google

Spaces nie są tematyczne, nie są segregowane, katalogowane. Pozwalają użytkownikowi, po utworzeniu profilu w aplikacji, podzielić się linkami do artykułów, filmami i zdjęciami. Wszystko co nas zainteresuje trafia na nasz Space, a znajomi i inni użytkownicy mogą to omawiać.

Google SpacesGoogle Spaces Fot. Google

Aplikacja zawiera w sobie zarówno wyszukiwarkę, YouTube, przeglądarkę - nie służy więc jedynie jako narzędzie do przekierowywania, można za jej pomocą znaleźć i  obejrzeć dodawaną przez kogoś treść. I właśnie to odróżnia pomysł Google od umieszczania linków w grupie utworzonej na Facebooku i wysyłania linków np. Messengerem. 

Spaces są w fazie końcowych testów - Google przyznaje, że będzie eksperymentować z usługą podczas rozpoczynającej się w środę konferencji dla programistów Google I/O.

Źródło: Googleblog, Animacje: Google

Więcej o: