Google nas zaskoczy? Nowe Nexusy już jesienią?

Huawei Nexus 6P i LG Nexus 5X to jedne z ciekawszych modeli, jakie pojawiły się na rynku. Wiele wskazuje na to, że ich następcy zadebiutują wcześniej.

Nexusy to smartfony szczególnie ważne dla Google, bo produkowane przez topowych producentów ściśle według wytycznych. Urządzenia zazwyczaj jako pierwsze otrzymują nową wersję Androida, specyfikacją starają się konkurować z najlepszymi flagowcami.

Przeczytaj też: Torturowali te telefony. Jak długo wytrzymały?

Wiele wskazuje na to, że w tym roku Google może nas zaskoczyć. Po pierwsze możemy spodziewać się wcześniejszej premiery. Zapewne zbiegnie się z premierą Androida N, który zapowiedziany jest na jesień. Według portalu t3 Nexusy mogą być zaprezentowana już we wrześniu, a ich sprzedaż rozpocznie się najpewniej w październiku.

Nexusy i VR?

Być może mocniejszy z Nexusów będzie spełniał standardy Daydream VR. Google opisał je podczas ostatniej konferencji I/O - są to wytyczne dla producentów sprzętu i oprogramowania, które mają zapewnić maksymalnie dobre wrażenia z interakcji z rzeczywistością wirtualną. To dobra wiadomość również dla tych, którzy nie są jej fanami, bo VR wymaga potężnej mocy obliczeniowej i solidnego ekranu.

Nie jest jeszcze pewne kto będzie produkował nowe Nexusy. Możliwe, że oba wyjdą spod ręki HTC, albo jeden z nich wypuści Huawei. Według przewidywań większy ze smartfonów miałby mieć ekran o przekątnej 5,5 cali, mniejszy byłby pięciocalowy. Urządzenia będę najpewniej wyposażone w procesor Snapdragon 820 i 4GB pamięci RAM

Nexusy mają szansę stać się wyjątkowo atrakcyjnymi modelami, być może nawet przełomowymi z uwagi na pełną gotowość do współpracy z VR. Miejmy nadzieję, że Google wyjątkowo się postara. 

Więcej o: