Wyprzedzili iPhone'a. Pierwszy smartfon bez gniazda słuchawkowego

Pamiętacie burzę w sieci związaną z pogłoskami o rzekomym braku standardowego gniazda słuchawkowego w nowym iPhonie? Tymczasem Lenovo z zaskoczenia pokazuje smartfon, w którym nie ma gdzie wetknąć kabla 3,5 mm. Moto Z jest wyjątkowy z wielu innych powodów.

Pokazany wczoraj przy okazji konferencji Lenovo Tech World model Moto Z to jeden z najcieńszych smartfonów na rynku. Grubość metalowej obudowy wynosi zaledwie 5,19 mm (nie licząc wystającego poza jej obrys obiektywu aparatu cyfrowego). Nic zatem dziwnego, że inżynierowie zrezygnowali z tradycyjnego gniazda 3,5 mm. Jak zatem podłączyć słuchawki do Moto Z? Producent daje w zestawie z telefonem przejściówkę z USB-C na minijacka.

Lenovo Moto ZLenovo Moto Z fot. materiały prasowe

Moto Mods, czyli tak modułowy smartfon 2.0

Kolejna duża nowość jaką wprowadza Moto Z to Moto Mods, czyli system magnetycznych przystawek, które wzbogacają funkcjonalność smartfonu. Tutaj można odnieść wrażenie, że Lenovo wyciągnęło nieco wniosków po premierze modułowego LG G5.

 

W ramach dostępnych na start rozszerzeń mamy między innymi głośniki od JBL, zaawansowany moduł fotograficzny od Hasselblad, rzutnik zdolny wyświetlić 70-calowy obraz na ścianie oraz dodatkową baterię. Co bardzo istotne, podczas podłączania i odłączania modułów nie musimy wyłączać samego smartfonu.

Sprzętowo nie ma lipy

Jak przystało na flagowca Moto Z ma pod maską bardzo mocne podzespoły - Snapdragona 820 z 4 GB pamięci RAM w wersji z 32 lub 64 GB miejsca na dane. Ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala wyświetla obraz w rozdzielczość QHD (2560 x 1440 pikseli). Za możliwości foto/wideo odpowiada główna kamera 13 MP z obiektywem o jasności f/1.8, optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofocusem. Moto Z kręci filmy w jakości 4K. Bateria ma pojemność 2600 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0.1.

Globalnej premiery Moto Z należy spodziewać się we wrześniu i wtedy też poznamy jego finalne ceny. Podejrzewamy, że tanio skóry nie sprzeda.

Więcej o: