35 procent Polaków w ogóle nie zagląda do internetu. Najnowsze badania

Robert Kędzierski
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez CBOS w Polsce nie przybywa już internautów. Jedna trzecia społeczeństwa nie zamierza w ogóle zaglądać do sieci. Z drugiej strony młodsi Polacy są obecni w sieci niemal w 100 procentach.

Przez ostatnie piętnaście lat w Polsce z każdym rokiem wyraźnie przybywało internautów. Według najnowszego raportu opublikowanego przez CBOS wzrost ten ostatecznie jednak wyhamował. Tylko między rokiem 2006, a 2010 ilość osób korzystających z sieci wzrosła z 31 do 51 procent. W następnych latach tendencja ta była coraz mnie dynamiczna. Ostatecznie na przestrzeni kilku ostatnich lat ilość internautów w zasadzie przestała rosnąć -  dziś wynosi 65%, czyli o 1 procent więcej, niż przed rokiem, i o 2 procent więcej, niż w roku 2014.

Przeczytaj też: Polscy internauci są jacyś inni? Eksperci swoje. 

Wszyscy młodzi w sieci

Z badań CBOS wynika, że 1/3 Polaków w ogóle nie zagląda do sieci. W olbrzymiej większości są to jednak osoby starsze - w wieku ponad 54 lat. Polacy w grupie wiekowej 18-24 korzystają z sieci w zasadzie w stu procentach, w przedziale wiekowym 25-34 lata w 94 procentach. 

Polak nie lubi płacić

Z raportu CBOS wynika też, że polscy internauci nie lubią płacić za treści w internecie - w porównaniu z poprzednim badaniem odsetek płacących spadł z 12 do 8 procent. Jednocześnie wzrasta liczna internautów używających internetu do oglądania telewizji, seriali, filmów - robi tu już tak 30 procent Polaków, czyli 46 procent internautów. 

Więcej o: