Przytłaczająca opinia eksperta. Użytkownicy powinni kupować wyłącznie te smartfony?

Robert Kędzierski
Gal Beniamini, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, wydał dość przytłaczającą opinię na temat rynku smartfonów z Androidem. Jedynie dwie linie urządzeń są godne polecenia?

Konsumenci wybierając smartfon kierują się wieloma różnymi czynnikami: marką, ceną, parametrami. Rzadko jednak zwracają uwagę na jeden niezwykle istotny: poziom bezpieczeństwa urządzenia.

Przeczytaj też: Obiecują, że ten telefon ma zabezpieczenia na poziomie wojskowym. Stąd ta kosmiczna cena?

Gal Beniamini, ekspert specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, wyjaśnił, że z uwagi na tempo publikowania łatek konsumenci powinni brać pod uwagę jedynie dwie linie produktów. Smartfony sygnowane marką Nexus i produkowane przez Samsunga. 

Mężczyzna zdemaskował słabość smartfonów z procesorami Snapdragona. Zaprezentował techniki, dzięki którym da się obejść szyfrowanie danych. W odpowiednim tempie zostało załatanych 75% Nexusów i Galaxy S6. Jest to zasługa producentów, którzy szybko wypuścili odpowiednie uaktualnienie. 

Pozostali producenci są znacznie bardziej opieszali i właśnie dlatego ci, którym zależy na bezpieczeństwie mają, według Beniaminiego, ograniczony wybór. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Przytłaczająca opinia eksperta. Użytkownicy powinni kupować wyłącznie te smartfony?
Zaloguj się
 • jorn

  Oceniono 7 razy 3

  Ja się kiedyś wpakowałem w Samsunga z ich własnym systemem operacyjnym (Bada). Krótko po tym Samsung się na mnie wypiął przestając ten system rozwijać, więc przy zakupie kolejnego smartfona ja się wypiąłem na Samsunga.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 2 razy 2

  Specjalista... od czego ten specjalista ? Od public relations?
  Desire HD - aparat nie produkowany od ~5 lat, poziom zabezpieczeń androida z 1 czerwca 2016. Zero bloatware, czysty system (cm13 dzięki OpenDesireProject). Skrajny przykład ale dużo mówiący o PR, kto więcej zapłaci za testy takim "specjalistom" ten ma bezpieczniejszy system.

 • sliski_wacek

  Oceniono 5 razy 1

  i nexusy i samsungi maja ograniczony czas w ktorym owe latki dostaja. 3 lata dla nexusa, i do max 2 lat dla samsungow. S6 dostal, milo, S7 to aktualny model, S5 i starsze - zapomnij. rece precz od samsungow.

 • wolf2000

  Oceniono 5 razy 1

  Skoro już jest mowa o tym, co powinni kupować klienci to może "ekspert" wspomniał by też coś o awaryjności produktów i poziomie serwisowania ich (w szczególności opisując jak jest z marką Samsung) na naszym rodzimym rynku? Podejrzewam, że wtedy nagle by się mogło okazać, że lepiej kupować zupełnie coś innego.
  Jeśli zaś chodzi o serwisowania, to pewnie "ekspert" zapomniał to tym, ze można w wielu telefonach zainstalować oprogramowanie alternatywne typu np. Cyanogenmod.

 • s0nar

  Oceniono 2 razy 0

  Samsung? Ahahahahaha. Sorry, ale to jest marka dla ludzi lubiących tani szmelc drugiej albo i trzeciej kategorii. Nigdy nie kupiłbym niczego od firmy, która produkuje już chyba wszystko. Tyle tylko, że są to produkty mizernej jakości, trwałości, estetyce, funkcjonalności i prestiżu. Ich jedyną zaletą jest stosunkowo niska cena. No, ale co kto lubi. Gimbaza pewnie kupuje.

 • jakis_gosc01

  0

  Specjalista od taniej reklamy chyba.

 • hens

  0

  Tylko BlackBerry.

 • 69pilot69

  Oceniono 2 razy 0

  nigdy przenigdy samsung

 • arturpio

  0

  No, pozostaje jeszcze Ubuntu Phone.

  Telefon ("smartfon") z systemem operacyjnym Ubuntu, czyli Linux.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX