Przytłaczająca opinia eksperta. Użytkownicy powinni kupować wyłącznie te smartfony?

Robert Kędzierski
Gal Beniamini, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, wydał dość przytłaczającą opinię na temat rynku smartfonów z Androidem. Jedynie dwie linie urządzeń są godne polecenia?

Konsumenci wybierając smartfon kierują się wieloma różnymi czynnikami: marką, ceną, parametrami. Rzadko jednak zwracają uwagę na jeden niezwykle istotny: poziom bezpieczeństwa urządzenia.

Przeczytaj też: Obiecują, że ten telefon ma zabezpieczenia na poziomie wojskowym. Stąd ta kosmiczna cena?

Gal Beniamini, ekspert specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie, wyjaśnił, że z uwagi na tempo publikowania łatek konsumenci powinni brać pod uwagę jedynie dwie linie produktów. Smartfony sygnowane marką Nexus i produkowane przez Samsunga. 

Mężczyzna zdemaskował słabość smartfonów z procesorami Snapdragona. Zaprezentował techniki, dzięki którym da się obejść szyfrowanie danych. W odpowiednim tempie zostało załatanych 75% Nexusów i Galaxy S6. Jest to zasługa producentów, którzy szybko wypuścili odpowiednie uaktualnienie. 

Pozostali producenci są znacznie bardziej opieszali i właśnie dlatego ci, którym zależy na bezpieczeństwie mają, według Beniaminiego, ograniczony wybór. 

Więcej o: