Nowoczesna technologia pomoże uniknąć tego bólu?

Robert Kędzierski
A gdybyśmy ci powiedzieli: nigdy więcej leczenia kanałowego?

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda oraz Uniwersytetu Nothingam opracowali nowy rewolucyjny materiał biologiczny które może sprawić żeby wizyty u dentysty  będą wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas.

embed

Dzięki nowoczesnej technologii udało mi się stworzyć materiał który po wypełnieniu ubytku pobudza do wzrostu komórki macierzyste. Za pomocą biomateriału udało się (w warunkach in vitro) zregenerować wszystkie rodzaje tkanki i struktury występujące naturalnie w zębie. Jeśli metodę uda się przenieść na człowieka będzie to oznaczać, że organizm samodzielnie zaleczy chore miejsce.  Materiał nie jest toksyczny wobec komórek miazgi zębowej. 

Przeczytaj też: Innowatorów zazwyczaj wyśmiewano. Jak jest dziś?

Jak wyjaśnia Daily Mail innowacja jest w tej chwili na zupełnie początkowej fazie rozwoju. W przyszłości może jednak zrewolucjonizować jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny jaką jest stomatologia. Ani plomba, ani leczenie kanałowe nie będą już nam straszne. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Nowoczesna technologia pomoże uniknąć tego bólu?
Zaloguj się
 • rojberek

  Oceniono 4 razy 4

  obiecanki cacanki... już lata temu obiecywano, że nie będzie już borowania u dentysty... a tu latka minęły i dalej po staremu.

 • justas32

  Oceniono 5 razy 3

  Dlaczego tego materiału nie wymyślono w Polsce ? E, co się głupio pytam ...

 • fogohogo

  Oceniono 1 raz 1

  czytaliście???....... IN VITRO..... to przecież zdaniem żondzoncych (korekta- nie poprawiać!!!!!) - przeklęta technologia...

 • marian.pko

  Oceniono 2 razy 0

  eeee tam. U nas wystarczy poobgryzać korę starej brzozy na pielgrzymce i .... wszystkie zęby zdrowe. No chyba, że lobby dentystyczne nam tego zabroni :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX