Startuje Google Duo. Prostszego komunikatora wideo nie da się zrobić
Google Duo bazuje na numerze telefonu. Można się kontaktować z każdym ze swojej książki adresowej bez konieczności zakładania konta Google. Jedynym wymogiem jest instalacja komunikatora przez obu rozmówców. Stworzony z myślą o rozmowach wideo 1:1 Google Duo nie pozwala na prowadzenie rozmów grupowych.
Przede wszystkim prostota
Interfejs aplikacji został maksymalnie uproszczony. Na ekranie poza naszym rozmówcą widać jedynie dwa dodatkowe przyciski. Jeden z nich służy do tymczasowego wyciszania mikrofonu, zaś drugi do przełączania między kamerami w smartfonie. Wszystkie połączenia w Duo są szyfrowane.
Google Duo źródło: Google
Dzięki możliwości automatycznego przełączania się między Wi-Fi, a sieciami komórkowymi możemy prowadzić rozmowy nawet jeśli stracimy zasięg w jednej z nich. Da się korzystać z aplikacji również przy zasięgu wolniejszych sieci 2G. Jeśli taka sieć okaże się za wolna Duo wyłączy transmisję wideo pozostawiając wyłącznie transmisję audio.
Puk Puk! Kto tam?
Ciekawą nowością w Google Duo jest funkcja Puk Puk (Knock Knock). Kiedy ktoś do nas dzwoni na ekranie telefonu jeszcze przed odebraniem widzimy podgląd obrazu z kamery naszego rozmówcy, zatem wiemy kto się do nas 'dobija'. Podgląd wyświetlany jest przez 30 sekund, zanim odbierzemy połączenie lub następuje automatyczne rozłączenie.
Funkcja Puk Puk w Google Duo źródło: Google
Póki co funkcja Puk Puk działa tylko na ekranie blokady smartfonów z Androidem, niezależnie od tego, czy aplikacja jest aktualnie włączona. W urządzeniach z iOS system nie pozwala na dostęp do ekranu blokady.
Google Duo ma być komunikatorem wideo dostępnym globalnie w 78 wersjach językowych w App Store (iOS) oraz Google Play (Android). Od dziś stopniowo aplikacja jest wdrażana do obu sklepów.
-
Bunt przedsiębiorców rozlał się na całą Polskę. Otwierają hotele i restauracje. "Stanęliśmy pod ścianą"
-
Donald Trump został królem długu. Ale Joe Biden może zostać nawet cesarzem
-
Kim Dzong Un wysyła sygnał do Bidena: jeśli nie zmienicie stanowiska, odpowiemy konfrontacyjnie
-
31, a nie 26 dni urlopu w roku? Rząd rozmawia z przedstawicielami biznesu i związkowcami
-
Nasz Wszechświat jest mniej zatłoczony, niż sądzono. Naukowcy oszacowali liczbę galaktyk
- Chiny i Elon Musk to miłość ze wzajemnością. I czysto biznesowe uczucie
- Chiny wygrywają wojnę handlową z USA. Rekordowa nadwyżka w handlu zagranicznym
- Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]
- Koronawirus. Godzina policyjna już w 13 państwach UE, we Francji najdłuższa
- Nie żyje Benjamin de Rotschild, miliarder i dziedzic bankowego imperium. Miał 57 lat