Huawei MateBook - polska premiera hybrydy laptopa i tabletu z Windows 10

Na piątkowej konferencji w warszawskiej Villi Foksal zgromadzeni goście mogli pierwszy raz zobaczyć na własne oczy nową hybrydę laptopa i tabletu Huawei MateBook, która właśnie trafia na polski rynek. Sprzęt pracujący pod kontrolą Windows 10 ma sporo ciekawych rozwiązań i funkcji.

Huawei MateBook to pierwszy komputer tej marki, jaki trafia do Polski. Sprawia wrażenie sprzętu wykonanego z wysoką dbałością o jakość. Zamknięty w wytrzymałej aluminiowej obudowie sprzęt o grubości zaledwie 6,9 mm waży tylko 640 gramów i to razem z doczepianą do niego na magnes pełnowymiarową klawiaturą QWERTY zintegrowaną ze skórzanym etui MateBook Portfolio. Dostęp do urządzenia zabezpiecza dodatkowo czytnik linii papilarnych w głównym przycisku do uruchamiania umieszczonym na lewej krawędzi ekranu.

Ekran dotykowy o przekątnej 12,1 cala to panel IPS LCD o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli.

Dołączana do Huawei MateBook klawiatura z etui Huawei MateBook PortfolioDołączana do Huawei MateBook klawiatura z etui Huawei MateBook Portfolio fot. Sebastian Górski

W zestawie oprócz tabletu i klawiatury znajdziemy również niewielką stację dokującą, która umożliwia podłączenie kablowego internetu, dodatkowych urządzeń do dwóch portów USB, zewnętrznego wyświetlacza przez HDMI lub tradycyjnego projektora przez gniazdo D-Sub.

Stacja dokująca MateDockStacja dokująca MateDock fot. Sebastian Górski

Opcjonalnie do takiego zestawu można jeszcze dokupić wielofunkcyjny rysik MatePen rozpoznający aż 2048 poziomów nacisku. Poza rysowaniem po ekranie MateBooka rysik spełnia również rolę wskaźnika laserowego oraz pilota zdalnego sterowania do zmieniania slajdów w prezentacji.

Rysik MatePenRysik MatePen fot. Sebastian Górski

W sprzedaży w Polsce znajdą się dwa modele Huawei MateBook. Pierwszy z nich o symbolu HZ-W09 ma na pokładzie Intel Core m3, 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB miejsca na dane w postaci dysku SSD. Drugi model o symbolu HZ-W19 to nieco mocniejsza jednostka z Intel Core m5, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB. W obu przypadkach rolę platformy systemowej pełni Windows 10 Home. Wbudowana bateria urządzeń ma pojemność 4430 mAh. Jak zapewnia producent ma ona wystarczyć na 9 godzin pracy, 9 godzin przeglądania sieci albo na 29 godzin słuchania muzyki. Tryb szybkiego ładowania uzupełni energię do 60% w 2,5 godziny.

Czytaj też: Honor 8 oficjalnie w Europie. Pierwsze wrażenia po szwedzkiej premierze flagowca Huawei

Jakość niestety słono kosztuje

Huawei MateBook kupicie już w sieciach w Media Markt i Saturn w obu odsłonach:

  • HZ-W09 (4GB RAM / 128 GB SSD, Intel Core m3) za 4399 zł
  • HZ-W19 (8 GB RAM / 256 GB SSD, Intel Core m5 za 5799 zł
 

Jeszcze we wrześniu sprzęt pojawi się też w salonach sieci Play (konkretnie model HZ-W09). Za opcjonalny rysik MatePen trzeba dodatkowo zapłacić 499 zł.

Więcej o: