Operatorzy zaoferowali nowe smartfony Google... przed ich premierą. I tak czekamy na konferencję

Robert Kędzierski
We wtorek odbędzie się bardzo ważna konferencja Google, na której zobaczymy nowe smartfony i inne produkty. Zebraliśmy wszystkie dostępne informacje o ciekawie zapowiadających się premierach.

Google za 4 października wyznaczył datę ważnej konferencji. Oto czego możemy się spodziewać. 

Pixel i Pixel XL

Od kilku tygodni wiadomo, że Google zaprezentuje nową linię smartfonów sygnowanych marką znaną z laptopa. Pixel i Pixel Xl są urządzeniami o solidnej specyfikacji. Ale ich wygląd, który potwierdzili "niechcący" niektórzy operatorzy komórkowi, oferując telefony przed ich oficjalną premierą, nie zdradza jakiegoś większego przełomu. 

Pixel w ofercie amerykańskich operatorówPixel w ofercie amerykańskich operatorów Fot. Google

 

Google Pixel XL - wciąż nieoficjalne zdjęcie telefonuGoogle Pixel XL - wciąż nieoficjalne zdjęcie telefonu Google

Przecieki, które publikuje Gizmodo świadczą jednak o tym, że nie wygląd, a funkcjonalność ma być atutem Pixela. Z kilku ilustracji, które przedostały się do sieci wywnioskować można, że nowe telefony Google będą wyposażone w funkcję Asystenta (przy czym Google zastępuje tu najpewniej nieco mało zrozumiałą nazwę "Google Now"). Smartfon ma też sam dbać o to, by nie zabrakło w nim miejsca - stale przesyłając zdjęcia do chmury. 

Czytaj też: Google Allo, czyli rozmawiaj z telefonem jak z człowiekiem

Smartfony trzymają się dzisiejszych standardów - mniejszy ma mieć ekran o przekątnej 5 cali, większy o przekątnej 5,5 cala. Z prezentacją pozostałej specyfikacji warto czekać do jutra.

Zabawa w rzeczywistość wirtualną

Według Android Police Google zaprezentuje nowe narzędzie do interakcji z rzeczywistością rozszerzoną. Daydream View pozwoli na "wyciśnięcie" z wysokobudżetowych telefonów z Androidem jak najlepszych wrażeń związanych z VR. Niestety do czasu prezentacji urządzenia trudno stwierdzić, czy Google zaprezentuje na tym polu coś bardziej przełomowego. Zwiększony komfort korzystania z VR byłby jednak czymś mile widzianym. Na zdjęciu, które widzimy poniżej, widać, że nowy produkt może być połączeniem okularów i kontrolera.

Czy to nowy sprzęt Google do zabawy z rzeczywistością rozszerzoną?Czy to nowy sprzęt Google do zabawy z rzeczywistością rozszerzoną? Fot. YouTube/Google/za businessinsider.com

 

Dom pod kontrolą

Google ma też zaprezentować system Google Home. Chodzi o internet rzeczy, czyli inteligentne przedmioty, którymi da się sterować za pomocą telefonu. Ten trend jest widoczny u wszystkich liczących się producentów sprzętu. Podobne rozwiązania zaprezentował już zarówno Samsung jak i Apple. A także Amazon. 

Google HomeGoogle Home Fot. Google

 

Nigdy nie zgubisz WiFi

Ciekawie zapowiada się też nowy router. Android Police twierdzi, że ma działać podobnie jak znany już Eero. W zasaie chodzi nie o router, ale sieć małych routerów. Umieszczone w różnych częściach domu mają zapewnić wszędzie tak samo silny sygnał. Miejmy nadzieję,że wzmaczniacze sygnału Google będą działały bez zarzutu i w pełni automatycznie. 

Google łączy systemy

AndromedaAndromeda Fot. ched cheddles/ Flickr (CC 2.0)

Na konferencji możemy zobaczyć też nowości sofware'owe. Według nieoficjalnych informacji gigant internetu zaprezentuje nowy system o nazwie kodowej Andromeda. Jest to połączenie Chrome OS, systemu obsługującego komputery i laptopy Google, z Androidem. Najpewniej Google zaprezentuje tylko system, a na urządzenia działające pod kontrolą hybrydy będziemy musieli poczekać. 

Premier może być więcej - media piszą też o nowym urządzeniu z serii Chromecast, które ma obsługiwać treści 4K.

Co ciekawego jeszcze zaprezentuje? Które doniesienia się potwierdzą? Przekonamy się we wtorkowy wieczór. 

Więcej o: