Aktualizacja Windows 10 wprowadza niektóre komputery w pętlę restartów. Sfrustrowani użytkownicy mają dość

Robert Kędzierski
Po doniesieniach od sfrustrowanych użytkowników Microsoft zapowiedział szybkie naprawienie ostatniej aktualizacji Windows 10 przeznaczonej dla użytkowników Insider Program. Wprowadzała część maszyn w pętle restartów.

Najgorszy koszmar użytkownika komputera to maszyna, która aktualizuje się tylko po to, by się zrestartować i rozpocząć proces aktualizacji na nowo. Właśnie taka niemiła niespodzianka spotkała część użytkowników systemu Windows 10.

Czytaj też: Coś poszło nie tak. Użytkownicy nie chcą Windows 10? 

Jak donosi Zdnet chodzi o poprawkę KB3194496. Po całkowitej instalacji (pasek postępu wskazuje 100 procent) maszyna restartuje się samoczynnie, ale system nie jest w stanie normalnie się uruchomić.

Tej ukrytej poprawki lepiej nie instalowaćTej ukrytej poprawki lepiej nie instalować Fot. za ZDNET

 

Zabawa w aktualizacje

Użytkownicy, do których wadliwa poprawka jeszcze nie dotarła mogą "uratować" swoje maszyny. Muszą jednak wyświetlić... listę ukrytych poprawek i wskazać, by system nie pobierał łatki o wskazanym powyżej numerze.

Microsoft uspokaja

Gigant z Redmond wydał oświadczenie, w którym potwierdza istnienie problemu. Zapewnia jednak, że dotyczy tylko uczestników programu Windows Insider, czyli tych, którzy testują poprawki przed ich szerszym wprowadzeniem na rynek. Firma opublikowała też odpowiednią poprawkę, która niweluje problem.

Incydent jest jednak dowodem na to, że nie zawsze warto spieszyć się  z instalacją poprawek. Czasami przynosi to więcej szkody, niż pożytku.