Asus ZenFone 3 Deluxe i ZenFone 3 Max dostępne w Polsce. Coś dla wymagających

Robert Kędzierski
Asus wprowadza na nasz rynek dwa nowe modele smartfonów z serii ZenFone 3. Większy z modeli to solidny phablet, mniejszy ma niepodważalną zaletę: cenę.

Tuż przed okresem świątecznym na polskim rynku pojawiają się dwa nowe, interesujące smartfony Asusa.  

ZenFone 3 Deluxe - potężny i elegancki phablet

Zenfone 3 DeluxeZenfone 3 Deluxe Fot. Asus

 

Pierwszy z modeli wyróżnia się dużym, liczącym 5,7 cala ekranem AMOLED (Full HD) i cienką ramką. Cienka, mierzące niewiele ponad dwa milimetry obudowa z lekkiego aluminium jest w charakterystyczny sposób stylizowana na złoto lub srebro.

Czytaj też: Duży i mocny smartfon za 800zł? Sprawdź co oferują mniej znani producenci. 

Producent zwraca uwagę na to, że wyświetlacz zapewnia 100 procent pokrycia przestrzeni barw NTSC. Asus twierdzi, że kolory są bogate i mocne nawet w silnym
oświetleniu zewnętrznym. 

Mocne wydają się też parametry: procesor Snapdragon 821 wspierany 6GB pamięci RAM. Wrażenie robi też aparat - ma aż 23 megapiksele. Asus deklaruje, że wyróżnia go optyczna stabilizacja obrazu, możliwość filmowania  w jakości 4K UHD. Ponadto aparat wyposażono w system automatycznej regulacji ostrości ASUS TriTech korzystający z trzech metod pomiaru. Regulacja obrazu następuje w 0,03 sekundy.

Urządzenie wyposażono w łącze USB typu C, czytnik linii papilarnych oraz technologię Quick Charge skracająca czas ładowania akumulatora.

ZenFone 3 Max - długodystansowiec

ZenFone 3 MaxZenFone 3 Max Fot. Asus

 

Drugi z modeli ma mniejszy ekran - jego przekątna wynosi 5,2 cala. Zamiast technologii AMOLED zastosowano ekran IPS. Asus twierdzi, że cechuje go ponadprzeciętna jasność. Propocje ekranu i ramki są tu już znacznie mniej eleganckie i subtelne, ale należy pamiętać o różnicy w cenie. ZenFone 3 Max jest znacznie tańszy od "większego brata". 

W przypadku tego modelu aparat ma bardziej standardowe parametry - rozdzielczość zdjęć wynosi 13 megapikseli.

Urządzenie jest przeznaczone dla tych, którym zależy na długim czasie pracy na jednym naładowaniu. Akumulator o pojemności 4100 mAh ma zapewnić ok. 20 godzin rozmowy w sieci 3G, 18 godzin  korzystania z internetu. ZenFone 3 Max może służyć też jako power bank do naładowania innych mobilnych urządzeń.

Dostępność i ceny

ZenFone 3 Deluxe jest dostęny od 2999zł, model ZenFone 3 Max od 899zł. Większy z modeli powinien być dostępny w sprzedaży po 14 listopada, mniejszy już można kupić w sklepach tradycyjnych i internetowych.