Masz zeszłorocznego flagowca Huawei? Android 7.0 nie będzie ci pisany

Wiemy już, że zeszłoroczne flagowce Huawei i Honor, a także ich tańsze odpowiedniki nie otrzymają aktualizacji do Androida 7.0. Wszystko przez problemy z układem graficznym?

Zeszłoroczne flagowce - Huawei P8 i Honor 7 nie dostaną nowego Androida. Podobnie jest w przypadku tańszych odpowiedników tychże smartfonów - P8 Lite i (debiutującego u nas w lipcu tego roku) Honora 7 Lite.

Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi na pytania zadawane przez klientów na polskich stronach Huawei i Honor na Facebooku. Te napłynęły wraz z ogłoszoną przez Huawei możliwością testów Androida N na P9 i Mate 8.

Jak twierdzi obsługa fanpage Huawei Mobile, producent nie ma jeszcze gotowej listy smartfonów, które otrzymają aktualizację do Androida 7. Wiemy jednak, że Android N pojawi się na pewno w Huawei P9/P9 Plus i Mate 8. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że nowego Androida powinny otrzymać prawie wszystkie tegoroczne urządzenia Huawei i Honor, np. bardzo popularny nad Wisłą P9 Lite czy debiutujący niedawno Honor 8.

Huawei P8 bez aktualizacjiHuawei P8 bez aktualizacji fot. screen z Facebook

Problemy z układem graficznym?

Dlaczego smartofny sprzed roku pozostaną bez aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego od Google? Tego nie wiadomo. Być może chodzi o problemy z dostosowaniem najnowszej wersji Androida do przestarzałych już układów graficznych Mali-450 i Mali-T628.

Zupełnie niezrozumiały jest jednak brak aktualizacji dla Honora 7 Lite, który wyposażony jest w nowy układ Mali-T830 (podobnie jak P9 Lite). Być może zatem producent chce porzucić już (debiutującego ledwie kilka miesięcy temu) smartfona lub informacje posiadane przez obsługę fanpage Honor Polska nie są prawdziwe.

Więcej o: