Dobre wieści dla klientów T-Mobile. Startują technologie VoWiFi i VoLTE

T-Mobile wprowadza w Polsce jednocześnie dwie nowe technologie. To VoWiFi i VoLTE. Na razie dostępne są na dwóch smartfonach Samsunga. Wkrótce dołączą kolejne modele.

T-Mobile jako pierwszy operator w Polsce uruchomił jednocześnie technologie VoWiFi i VoLTE. Pierwsi klienci już mogą sprawdzić ich działanie. Obie funkcje są bezpłatne.

VoWiFi czyli WiFi Calling

Technologia ta znana jest również pod nazwą WiFi Calling. Przydatna jest w miejscach, w których nie ma zasięgu lub siła sygnału jest bardzo słaba.

Wystarczy połączyć się z dowolną siecią Wi-Fi, aby wykonywać rozmowy i wysyłać SMS-y. Co ważne, do korzystania z usługi nie jest wymagane instalowanie dodatkowych aplikacji.

VoWiFi od T-Mobile może być wykorzystywane np. za granicą, gdzie łącząc się z siecią Wi-Fi można dzwonić nie ponosząc opłat roamingu. Różowy operator deklaruje, że usługa jest całkowicie bezpłatna.

VoLTE obniży zużycie energii

VoLTE ma zapewnić użytkownikom szybsze zestawianie połączeń oraz niższe zużycie energii w telefonie. Dzieje się tak dzięki braku konieczności przełączania się pomiędzy 3G i LTE. 

Dzięki wprowadzeniu obu usług jednocześnie rozmowa rozpoczęta przez VoWiFi będzie mogła być kontynuowana przy stracie sygnału Wi-Fi. O ile będziemy w zasięgu sieci LTE, smartfon sam przełączy się na połączenie 4G, bez przerywania połączenia.

Na razie tylko na Galaxy S6/S6 Edge

Niestety na tą chwilę technologie są dostępne (za sprawą aktualizacji) jedynie na smartfonach Samsung Galaxy S6 i S6 Edge. Operator już pracuje nad udostępnieniem funkcji w innych modelach telefonów, a pierwsze z nich otrzymają stosowną aktualizacje jeszcze w tym roku.

Rozpoczęte zostały prace nad wdrożenie kolejnych modeli telefonów, co nastąpi jeszcze w tym roku. Zakładamy, że obie technologie będą dostępne dla klientów wszystkich taryf do końca pierwszego kwartału 2017 roku. Jednocześnie do tego momentu liczba terminali, w sieci, obsługujących VoLTE i VoWIFI powinna przekroczyć 500 tysięcy.
Więcej o: