Intel Extreme Masters ponownie w Katowicach. I to przez dwa weekendy

Światowe finały Intel Extreme Masters już piąty rok z rzędu odbędą się w Katowicach. Znamy już konkretne daty, ceny biletów oraz łączną pulę nagród. Wiemy również, że po raz pierwszy impreza zajmie dwa weekendy.

Na Intel Extreme Masters 2017 stanowiącym podsumowanie jedenastego sezonu tej ligi zobaczymy potyczki najlepszych drużyn e-sportowych świata. Finały rozgrywek w League of Legends zaplanowano na weekend 25-26 lutego w Spodku. Za to następny weekend 3-5 marca stanie się areną zmagań w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II. Tym razem impreza odbędzie się zarówno w Spodku, jak i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Drugi weekend to również IEM Expo, czyli czas dla odwiedzających na spróbowanie swoich sił w turniejach, konkursach, spotkania z influencerami oraz możliwość pogrania w strefach "free to play". Dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać do Katowic zaplanowano bezpośrednią transmisję do obejrzenia w serwisach Twitch, Yahoo oraz Hitbox. Dodatkowa transmisja na żywo dostępna będzie również w Chinach przez HuoMaoTV.

Jak mówi Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL:

Z roku na rok to wydarzenie staje się coraz większe. W tym sezonie będziemy mieli najwyższą w historii IEM pulę nagród i najwięcej turniejów. Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy.

I faktycznie, łączna pula nagród na Intel Extreme Masters 2017 robi wrażenie. Wynosi bowiem aż 2,5 mln złotych.

Bilety na Intel Extreme Masters 2017Bilety na Intel Extreme Masters 2017 źródło: materiały prasowe

Wstęp na Intel Extreme Masters 2017 ma być bezpłatny, jednak trzeba się liczyć ze sporymi kolejkami. Dlatego warto pomyśleć o biletach wcześniejszego dostępu. Ich cena jest dość zróżnicowana. Organizator przygotował zarówno niedrogie bilety jednodniowe, jak i karnety na wybrany weekend. Jest też karnet o znaczącej nazwie God Mode w cenie 4000 zł gwarantujący nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP oraz masę dodatkowych atrakcji. Sprzedaż biletów rozpocznie się 15 grudnia.

Więcej o: