SamMobile: Samsung Galaxy S8 bez gniazda słuchawkowego

Według informacji uzyskanych przez redaktorów serwisu SamMobile, Samsung zamierza iść śladami Apple i następna generacja koreańskiego flagowca zostanie pozbawiona standardowego gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Jeśli najnowsze doniesienia SamMobile się potwierdzą, Samsung Galaxy S8 stanie się kolejnym po iPhonie 7 oraz Lenovo Moto Z smartfonem, do którego nie podłączymy słuchawek na kablu z wtyczką 3,5 mm znaną powszechnie jako minijack. W urządzeniu pozostanie wyłącznie gniazdo USB-C do ładowania baterii. Sporej rzeszy użytkowników może się to nie spodobać, jak miało to miejsce w przypadku iPhone’a 7.

Jakie korzyści może przynieść usunięcie gniazda słuchawkowego w Galaxy S8? Przede wszystkim możliwość uszczuplenia obudowy, na czym z pewnością będzie Koreańczykom mocno zależeć. Brak minijacka to również więcej miejsca w środku na inne komponenty, w tym baterię o większej pojemności. Warto pamiętać, że niedawny zakup przez Samsunga firmy Harman może wskazywać na możliwość umieszczenia stereofonicznych głośników tej marki w nowym flagowcu.

Premiery flagowego modelu smartfonu Samsunga, czyli Galaxy S8, należy się spodziewać na targach Mobile World Congress 2017, które odbędą się w dniach 27 lutego - 2 marca 2017 w Barcelonie.

Więcej o: