Nowa aktualizacja Dysku Google. Dodano ciekawą funkcję

Wprowadzono kolejną nowość w Dysku Google. Chodzi o możliwość przeglądania i zarządzania kopiami zapasowymi danych.

Gigant z Mountain View przygotował aktualizację popularnej aplikacji dla Androida. Chodzi o Dysk Google, czyli chmurę, w której zapisywać możemy pliki umożliwiając sobie (lub innym) dostęp do nich z dowolnego urządzania. 

W nowej wersji umożliwiono zarządzanie kopią zapasową danych, które są automatycznie zapisywane przez urządzenia z Androidem. Opcję znajdziemy na pasku wysuwanym z lewej strony ekranu.

Po kliknięciu w odpowiednią opcję zostanie pokazana lista urządzeń z których korzystamy (o ile zaznaczyliśmy na nich zgodę na automatyczne kopie zapasowe). Po wybraniu urządzenia można dowiedzieć się jakie dane zostały zapisane (np. wybrane aplikacje, historia połączeń czy hasła Wi-Fi).

Google DriveGoogle Drive fot. screen

Nowa funkcja Dysku umożliwia łatwe i szybkie skasowanie zapisanych danych. Możliwość ta spodoba się zapewne osobom, które korzystają z wielu urządzeń z Androidem jednocześnie lub często je zmieniają.

W ten sposób łatwiej jest odnaleźć i skasować dane np. ze starego telefonu, aby te nie zostały przywrócone do nowego urządzenia. Watro wspomnieć, że do kopii zapasowej można dostać się także z poziomu Dysku Google w przeglądarce internetowej np. na komputerze.

Więcej o: