Nadchodzi aktualizacja Windows 10. Jest tak poważna, że Microsoft mógłby zmienić nazwę systemu

Robert Kędzierski
Już w kwietniu do użytkowników powinna trafić ważna aktualizacja dla Windows 10. Otworzy drogę do swobodnego korzystania z hologramów, wirtualnej rzeczywistości i takich urządzeń jak HoloLens.

Serwis MSPowerUser donosi, że Microsoft już w kwietniu  zaprezentuje aktualizację swojego sytemu. Windows 10 Creators Update ma pozwolić na łatwiejsze korzystanie z technologii VR. Użytkownicy będą mogli m.in. tworzyć projekty graficzne w przestrzeni 3D, jak również transmitować rozgrywkę z gier VR.

Nowa wersja systemu Windows 10 będzie oczywiście obsługiwać gogle HoloLens, nad którymi Microsoft pracuje już od dobrych kilku lat.

Windows 10 zaoferuje również wsparcie dla Windows Holographic. To platforma stworzona z myślą o budżetowych goglach VR. Mają być one znacznie tańsze od najpopularniejszych urządzeń na rynku, takich jak Oculus Rift czy HTC Vive

Windows 10 Creators Update wnosi do środowiska Windows tak fundamentalne zmiany, że śmiało można by ją określić mianem nowej wersji tego systemu.

HoloLens w akcjeHoloLens w akcje Fot. Microsft

Czytaj też: Redakcja Next przewiduje najważniejsze trendy na 2017 rok. 

Zabawki niedalekiej przyszłości

Wprowadzenie do systemu usług związanych z platformą Windows Holographic oraz innych funkcji ułatwiających korzystanie z urządzeń VR, to ważny krok dla Microsoftu.

W wirtualną rzeczywistość inwestuje dziś cała branża. Urządzenia, które jeszcze kilka lat temu były bardzo drogie, dziś mocno potaniały. Wzrosły też ich możliwości.

Przykładem jest gogle VR zaprezentowane przez Lenovo. Ważą zaledwie 350 gramów, wyposażone jest w ekran OLED o rozdzielczości 1440x1400 pikseli oraz dwie kamery, które przeniosą użytkownika w cyfrową rzeczywistość. Koszt? 400 dolarów.

 

Właśnie takie urządzenia są dowodem na to, że rzeczywistość wirtualna powoli staje się powszechna. Decyzja Microsoftu, by wspierać ten trend, wydaje się być więc naturalna.

Więcej o: