Wyszukiwarka Google będzie działać na twoim Androidzie nawet bez połączenia z internetem

Dla Google wyszukiwarka wciąż stanowi fundament biznesu, dlatego firma stara się wprowadzać coraz to nowe rozwiązania, które sprawią, że będziemy z niej korzystać w każdej możliwej sytuacji. Nawet przy słabym zasięgu lub bez połączenia z internetem.

Na swoim oficjalnym blogu Google zapowiedziało nową funkcję dla swojej wyszukiwarki na Androidzie, która ma do pewnego stopnia zaradzić problemowi słabego połączenia z internetem lub jego całkowitego braku. Nowa funkcja ma w pewnym sensie pozwalać na wyszukiwanie offline. Tylko, że nie do końca.

Bez internetu nie otrzymamy oczywiście żadnego wyniku, co nie znaczy, że nie będziemy mogli korzystać z wyszukiwarki. Google wprowadza mechanizm, dzięki któremu nasze zapytania offline zostaną zrealizowane, jak tylko znów odzyskamy połączenie internetowe. A to dzięki temu, że Google będzie zapisywać nasze żądania i zrealizuje je, gdy tylko wykryje, że znów jesteśmy w zasięgu sieci. Oczywiście, najpierw zostaniemy o tym poinformowani za pomocą powiadomienia.

Google obiecuje, że nowa funkcja powinna mieć minimalny wpływ na długość pracy na baterii oraz zużycie transferu danych. 

Zobacz też: Nokia 6 już oficjalnie. Pierwszy smartfon z Androidem zadebiutuje... w Chinach

Choć jest to dość niewielka aktualizacja, to dla Google ma spore znaczenie. Za jej pośrednictwem firma zapewnia sobie, że nie zrezygnujemy z skorzystania z jej wyszukiwarki, nawet jeżeli nie mamy internetu. I choć offline Google nie zarobi na nas złotówki, to może mieć nadzieję, że nastąpi to w momencie, gdy znów będziemy online. A tylko w 2015 roku wpływy z reklam wyniosły blisko 67 mld dolarów. Jest więc o walczyć. 

Więcej o: