MWC 2017: ZTE prezentuje niezwykły projekt "Gigabit Phone". Tak szybkiego internetu nie miał jeszcze nikt

ZTE zaprezentowało projekt telefonu z bardzo szybkim połączniem internetowym. W tym urządzeniu można pobierać pliki z prędkością 1 Gb/s.

Firma ZTE pochwaliła się na tagrach MWC odbywających się właśnie w Barcelonie nowym projektem smartfona z niezwykle szybkim połączaniem internetowym.

Gigabit Phone, bo o nim mowa to prototypowe urządzenie, które umożliwia pobieranie danych z sieci z prędkością 1 Gb/s. Po przeliczeniu na megabajty, w ciągu każdej sekundy zostanie ich pobranych aż 128, czyli kilkakrotnie więcej niż w większości mobilnych i stacjonarnych połączeń z siecią.

Wewnątrz urządzania kryje się procesor Snapdragon 835 ze zintegrowanym modemem Snapdragon X16 LTE.

W smartfonie wykorzystano technologie 5G lub Pre5 Giga+, dzięki czemu udało się przekroczyć dotychczasowe możliwości internetu mobilnego. ZTE udało się ściągać dane szybciej niż w przypadku  LTE Cat. 6 stosowanego w większości smartfonów z wyższej półki.

Gigabit PhoneGigabit Phone fot. Bartłomiej Pawlak

Prezentacja możliwości telefonu nie oznacza oczywiście, że od jutra będzie można korzystać z takiej prędkości pobierania. Przede wszystkim musi do tego zostać odpowiednio przystosowana infrastruktura i oferty operatorów.

Widać jednak wyraźnie, że coraz więcej firm inwestuje w sieć 5G, dzięki czemu już niedługo możemy doczekać się podobnej prędkości pobierania w większości smartfonów.

Do czego można wykorzystać tak szybki internet? Przede wszystkim do gier i wirtualnej rzeczywistości. Zapotrzebowanie na takie moduły może także powstać na rynku autonomicznych samochodów.

Gigabit Phone jest jedynie prototypem, który nigdy nie trafi do sprzedaży. Możemy jednak spodziewać się w przyszłości podobnych smartfonów z tak szybkim modułem.

Więcej o: