MWC 2017: Nie chcesz dopłacać do droższego iPhone'a? Jest na to sposób, ale może ci się nie spodobać

Dla wielu użytkowników iPhone'a jedną z największych wad tego urządzenia jest brak czytnika kart microSD. Sandisk znalazł sposób na rozwiązanie tego problemu, ale nie jest on zbyt wysublimowany.

Na targach MWC Sandisk zaprezentował nową wersję pendrive'a iXpand Flash Drive o pojemności 256 GB. Urządzenie możemy podłączyć bezpośrednio do złącza  Lightning w iPhonie oraz iPadzie - bez jakichkolwiek przejściówek i dodatkowych kabli. 

iXpand Flash Drive nie jest wizualnym arcydziełem, co widać na poniższych zdjęciach, ale w łatwy sposób pozwala rozbudować urządzenie z iOS o dodatkowe gigabajty.

iXpand DriveiXpand Drive fot. Daniel Maikowski

Pendrive Sandiska może przydać się szczególnie osobom, które - podobnie jak ja - popełniły życiowy błąd, kupując iPhone'a z 16 GB pamięci wewnętrznej.

iXpand Flash Drive współpracuje z dedykowaną aplikacją na iOS, która uruchamia się po podłączeniu pendrive'a do złącza Lightning.

iXpand Drive - aplikacja mobilnaiXpand Drive - aplikacja mobilna fot. Daniel Maikowski

Aplikacja pozwala nam nie tylko przeglądać pliki znajdujące się na pendrivie, ale równie wykonać kopię zapasową iPhone'a. Nowością jest możliwość zapisywania zdjęć i nagrań wideo bezpośrednio do pamięci iXpand Flash Drive. To przydatna funkcja, szczególnie, gdy pamięć naszego iPhone'a jest przepełniona.

iXpand Flash Drive jest obecnie dostępny w wersjach z 16,32, 64, 128 oraz 256 GB. Ta ostatnia opcja została wyceniona na prawie 200 dolarów. Troszkę drogo.

Więcej o: