Microsoft prezentuje nową aplikację, która zastąpi świetny Wunderlist. Poznajcie To-Do

Microsoft pokazał właśnie nową aplikację do planowania zadań. Wszystko wskazuje na to, że dni popularnego Wunderlist są już policzone.

Microsoft kupił Wunderlist w połowie 2015 roku. To aplikacja umożliwiająca planowanie zadań do wykonania. Ma bardzo szerokie możliwości, za co była ceniona przez użytkowników.

Teraz gigant z Redmond postanowił stworzyć zupełnie nową aplikację tego typu od podstaw. Nazwał ją To-Do i udostępnił ją publicznie, choć na razie to jedynie wczesna wersja poglądowa.

 

Program charakteryzuje się prostotą i łatwością obsługi. Na razie jego zastosowania są dość ograniczone, jednak kolejne funkcje mają pojawiać się wraz z przyszłymi aktualizacjami.

Do działania wymagane jest zalogowanie się do konta Microsoft, a zadana przechowywane są także w chmurze, dzięki temu zobaczymy je z różnych urządzeń. Na start można zaimportować listy z Wunderlist i Todoist.

To-DoTo-Do fot. screen z To-Do

To-Do przede wszystkim pozwala na dodawanie zadań do głównej zakładki. Można do nich przypinać przypomnienia i terminy ważności, a także dodawać notatki. Po wykonaniu zadania wystarczy je oznaczyć jak zrobione lub całkowicie usunąć.

Jest także możliwość tworzenia kolejnych list i dodawania do nich zadań. Każdą z list można modyfikować zmieniając jej motyw, kolor czy ustawiając metodę sortowania planów. Bardzo proste i intuicyjne.

To-DoTo-Do fot. screen z To-Do

Pojawiła się także opcja "Sugestie", która ma inteligentnie podpowiadać odpowiednią kolejność wykonywania zadań. Niestety zabrakło możliwości współdzielenia zadań z innymi użytkownikami.

To-Do można już pobierać na smartfony z Androidem, iOS i urządzenia z Windows 10. Jest także możliwość uruchomienia aplikacji w przeglądarce.

Nowa aplikacja ma zastąpić Wunderlist, jednak nie wiadomy jeszcze kiedy. Miejmy nadzieję, że Microsoft doda do To-Do kilka przydatnych funkcjonalności przed jej zamknięciem.