Microsoft ujawnił polskie ceny Surface Laptop. A mogło być tak pięknie

Microsoft ujawnił właśnie polskie ceny swojego pierwszego laptopa w swojej ofercie. Niestety nawet podstawowy wariant komputera kosztuje dość dużo.

We wtorek, 2 maja na konferencji prasowej w Nowym Jorku Microsoft zaprezentował nowy system operacyjny (Windows 10 S) i pierwszego laptopa w swojej ofercie. 

Surface Laptop, bo o nim mowa został wyposażony w dość wydajne podzespoły, imponuje (deklarowanym przez producenta) czasem pracy na jednym ładowaniu i ma zapewniać doskonałą jakość wykonania.

Przy okazji premiery sprzętu Microsoft ujawnił, że ceny nowego laptopa w USA będą zaczynać się od 999 dolarów. Już wtedy stało się jasne, że komputer w Europe nie będzie tani. Do ceny bazowej trzeba doliczyć bowiem m.in. cło i podatek VAT.

Laptop pojawił się właśnie w sklepie Microsoftu. Polskie ceny wahają się w zależności od wersji od 4999 do 10999 zł:

128 GB / Intel Core i5 / 4 GB pamięci RAM - 4999 zł
256 GB / Intel Core i5 / 8 GB pamięci RAM - 6499 zł
256 GB / Intel Core i7 / 8 GB pamięci RAM - 7899 zł
512 GB / Intel Core i7 / 16 GB pamięci RAM - 10999 zł

To może stanowić sporą przeszkodę w zakupie nowego laptopa nad Wisłą. Surface Laptop w najtańszej opcji niestety nie należy do najlepiej wyposażonych. 128 GB na dysku SSD i tylko 4 GB RAM to dość mało, dlatego najlepiej wybrać odmianę z nieco bardziej pojemnym nośnikiem danych i 8 GB pamięci operacyjnej. Ta jest niestety droższa aż o 1500 zł.

Za konkurencyjne laptopy z podobnymi podzespołami zapłacimy nawet dwa razy mniej, choć możemy otrzymać gorszą jakość wykonania i krótszy czas pracy na jednym ładowaniu.

Za Surface Pro 4 w najtańszej wersji zapłacimy z kolei 3999 zł. Najtańszy MacBook Air ma 8 GB pamięci RAM i w polskich sklepach kosztuje ok. 3800 zł, a MacBook Pro w najgorszej konfiguracji (również z 8 GB RAM) - 5700 zł. Różnica pomiędzy Surface Laptop i MacBook Pro z najlepszą specyfikacją wynosi z kolei 1400 zł na korzyść produktu Microsoftu.

Microsoft prezentuje Windows 10 S i Surface LaptopMicrosoft prezentuje Windows 10 S i Surface Laptop Fot. Microsoft

Trzeba także pamiętać, że Surface Laptop jest dostępny w czterech kolorach, jednak jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. W Polsce jesteśmy skazani na wersję platynową, przynajmniej na razie. Brakuje także opcji z dyskiem o pojemności 1 TB.

Do komputera Microsoftu dodawana jest za to darmowa subskrypcja Office 365 na rok. Przez rok będzie można także uaktualnić okrojony system Windows 10 S do wersji Pro. Później za taką opcję będzie trzeba dodatkowo zapłacić.

Microsoft Surface Laptop dostępny jest na razie w przedsprzedaży w Microsoft Store. Pierwsze zamówienia mają być realizowane w połowie czerwca.

Więcej o: