Nawigacja w Mapach Google dla Androida teraz jeszcze lepsza. Nie sposób nie trafić do celu

Drobna, aczkolwiek istotna nowość w Mapach Google dla Androida sprawi, że tryb nawigacji krok po kroku staje się jeszcze bardziej przydatny. Wszystko za sprawą dostępu do usługi Street View.

Zdecydowano się dodać do nawigacji krok po kroku w Mapach Google zdjęcia z usługi Street View. Możemy zatem na dowolnym etapie podejrzeć sferyczną fotografię i zorientować się, czy to co aktualnie widać dookoła zgadza się z tym co przedstawia nam aplikacja Google. Wystarczy po wyznaczeniu trasy nacisnąć przycisk Szczegóły trasy.

Nawigacja w Mapach Google z wykorzystaniem Street ViewNawigacja w Mapach Google z wykorzystaniem Street View fot. Sebastian Górski

Tam obok każdego etapu zobaczymy miniaturę zdjęcia ze Street View. Jej naciśnięcie pokaże nam pełen widok z możliwością obracania i rozglądania się po terenie. Takie rozwiązanie może być szczególnie przydatne w miejscach o dużym zagęszczeniu ulic i pozwala wizualnie zidentyfikować konkretną ulicę w jaką trzeba skręcić.

Czytaj też: Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś auto? Zapytaj Map Google. Nowość dla iOS i Androida

Funkcja była dostępna od pewnego czasu w wersji desktopowej Map Google, zatem tym bardziej cieszy jej umieszczenie w mobilnej wersji (na razie tylko dla Androida). Warto zauważyć, że widok Street View ustawia się automatycznie w prawidłowej orientacji, zatem od razu widać fragment sferycznego zdjęcia, który w danym momencie będzie przydatny.

Google stworzył prawdziwy zaczarowany ołówek? Możliwości tego urządzenia są niezwykłe

Więcej o:
Komentarze (46)
Nawigacja w Mapach Google dla Androida teraz jeszcze lepsza. Nie sposób nie trafić do celu
Zaloguj się
 • predator-x

  Oceniono 8 razy 6

  Bardziej bym wolał żeby w końcu naprawili to że nawigacja raz mówi a raz buczy i za cholerę nie wiem od czego to zależy.

 • phugoid

  0

  a ja mam wrazenie ze z wersji na wersje nawigacja sie pogarsza, po pierwsze sama sie wysypuje lub potrafi zrestartowac telefon (kiedys tego zjawiska nie obserwowalem), po drugie routing pozostawia wiele do zyczenia (przynajmniej w wolsce), po trzecie omijanie korkow polega na tym, ze na objezdzie korka tworzy sie kolejny korek, o czym nawigacja juz nie informuje... to tyle w kwestii nawiagacji googla, zobacze co warte jest wazze

 • fabrycjo

  Oceniono 4 razy 0

  Na przestrzeni ostatnich miesięcy kilkukrotnie zgłaszałem do google nieciągłość dwóch dróg: krajowej i wojewódzkiej. Google moje uwagi totalnie olało. W warszawskiej siedzibie googla można porozmawiać tylko z automatem, który wygłasza kilka formułek po czym kończy rozmowę.
  Przez powyższy błąd nieprawidłowo wyliczana jest planowana podróż - okrężną drogą. Znam osoby, które przez ten błąd ... oraz brak własnego myślenia nadłożyły około 40 km.

 • anal_fa_beta

  Oceniono 6 razy 0

  Ja nie pamiętam kiedy ostatnio używałem nawigacji. Patrzę na trasę na kompie i ustalam ją sobie w głowie :)

 • and-wi11

  0

  Nawigacja Sygic umożliwia ustawienie trasy wg potrzeb użytkownika. Dlaczego brak takiej możliwości w Google Map ? Wyświetlanie trasy alternatywnej to jeszcze za mało.

 • amator_kielbasy

  Oceniono 2 razy 0

  ta technologia jest wręcz kosmiczna... kto by o tym pomyślał jeszcze kilka lat temu?

 • mille666

  0

  Sposób: wystarczy nie mieć zasięgu, a są takie miejsca, nie wspominając, że te mapy są aktualne "inaczej".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX