Nawigacja w Mapach Google dla Androida teraz jeszcze lepsza. Nie sposób nie trafić do celu

Drobna, aczkolwiek istotna nowość w Mapach Google dla Androida sprawi, że tryb nawigacji krok po kroku staje się jeszcze bardziej przydatny. Wszystko za sprawą dostępu do usługi Street View.

Zdecydowano się dodać do nawigacji krok po kroku w Mapach Google zdjęcia z usługi Street View. Możemy zatem na dowolnym etapie podejrzeć sferyczną fotografię i zorientować się, czy to co aktualnie widać dookoła zgadza się z tym co przedstawia nam aplikacja Google. Wystarczy po wyznaczeniu trasy nacisnąć przycisk Szczegóły trasy.

Nawigacja w Mapach Google z wykorzystaniem Street ViewNawigacja w Mapach Google z wykorzystaniem Street View fot. Sebastian Górski

Tam obok każdego etapu zobaczymy miniaturę zdjęcia ze Street View. Jej naciśnięcie pokaże nam pełen widok z możliwością obracania i rozglądania się po terenie. Takie rozwiązanie może być szczególnie przydatne w miejscach o dużym zagęszczeniu ulic i pozwala wizualnie zidentyfikować konkretną ulicę w jaką trzeba skręcić.

Czytaj też: Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś auto? Zapytaj Map Google. Nowość dla iOS i Androida

Funkcja była dostępna od pewnego czasu w wersji desktopowej Map Google, zatem tym bardziej cieszy jej umieszczenie w mobilnej wersji (na razie tylko dla Androida). Warto zauważyć, że widok Street View ustawia się automatycznie w prawidłowej orientacji, zatem od razu widać fragment sferycznego zdjęcia, który w danym momencie będzie przydatny.

Google stworzył prawdziwy zaczarowany ołówek? Możliwości tego urządzenia są niezwykłe

Więcej o: