Odgadniesz który z tych telefonów to Samsung Galaxy S8 za 3000 zł, a który to tani chiński klon?

Robert Kędzierski
Galaxy S8, jeden z najważniejszych smartfonów, jakie pojawiły się w sprzedaży w tym roku, ma nowego konkurenta. Jest nim Bluboo S8. Te same proporcje ekranu, niemal identyczny wygląd. A jak z parametrami?

Galaxy S8, który trafił do sprzedaży w Polsce w marcu tego roku, właśnie zyskał konkurenta. Chiński producent Bluboo postanowił wypuścić urządzenie, które można nazwać klonem koreańskiego odpowiednika. Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd i pierwsze wrażenie.

Bluboo S8, podobnie jak Galaxy S8, ma ekran w niecodziennych proporcjach wynoszących 18,5:9. Ramki wokół ekranu wydają się być równie małe, co w oryginale. Nawet wielkość smartfonu jest zbliżona, bo chińskie urządzenie ma przekątną wynoszącą 5,7 cala, a koreańskie 5,8 cala.

Tu jednak podobieństwa się kończą. Rozdzielczość ekranu w klonie to zaledwie 720 x 1440 pikseli. Wyświetlacz nie może więc równać się z AMOLEDem Samsunga o rozdzielczości 2960 x 1440. A to przecież jeden z kluczowych parametrów smartfonu.

Bluboo S8 będzie jednak mógł pochwalić się całkiem przyzwoitą wydajnością, którą zapewni MediaTek Helio X30 w połączeniu z 4 lub 6GB pamięci RAM. Użytkownik będzie miał 64 lub 128 GB.  Uwagę zwraca też podwójny tylny aparat. 

Czytaj też: Galaxy S8 to nowy król na rynku smartfonów. I kropka. 

Czy chiński klon jest warty uwagi? O tym w dużej mierze zadecyduje cena, którą poznamy z końcem czerwca. Osoby, którym podoba się wygląd przełomowego smarfonu Samsunga mogą jednak być zainteresowane słabszym, ale bardzo podobnym urządzeniem. Przykład Xiaomi Redmi Note 4 potwierdza, że klon może być całkiem interesującym urządzeniem. 

Na koniec wyjaśniamy: Na głównym zdjęciu chiński klon znajduje się po lewej stronie, Galaxy S8 po prawej. 

Prosto z premiery - Samsung Galaxy S8 i S8 Plus

Za Androidheadlines.com

Więcej o:
Komentarze (6)
Odgadniesz który z tych telefonów to Samsung Galaxy S8 za 3000 zł, a który to tani chiński klon?
Zaloguj się
 • gawithh

  Oceniono 7 razy 3

  "Klonem" którego telefonu jest działający na MIUI 8 i niepodobny z wyglądu do innych (oczywiście w ramach różnic między telefonami w ogóle), jest według autora Redmi Note 4?

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 0

  Szanowny Panie Żurnalisto Kędzierski Robercie, specjalisto nieoceniony od technologii, a osobliwie od gadżetów:
  doradzam, poucz sie Pan trochę matematyki, a konkretnie geometrii (albo jak to zbyt pracochłonne, to radzę nauczyc sie obsługi najprostszego kalkulatora, na którym można obliczyć przekątną prostokąta).
  Prostokąt ekranu 18 : 9 cala PO PROSTU NIE MOŻE< NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI< BRAK TAKIEJ OPCJI mieć przekątną 5,8 cala. I to nie tylko w geometrii euklidesowej. Żadna inna, nawet najbardziej marzycielsko definiowana płaszczyzna, sfera czy dowolnie multiwymiarowa przestrzeń nie spowodują, że przekątna prostokąta będzie krótsza niż bok.
  No, ale może w wyobraźni Pana Żurnalisty na co dzień zajmującego się zdobnym opisywaniem różnych gadżetów podrzucanych Panu Żurnaliście przez usłużnych producentów czy importerów gwoli łaskawego bąknięcia na łamach wszystko, ale to wszystko jest możliwe....

  P.S> ABy nie było, że czepiam sie Niewinnego jak Lelijka Żurnalisty Pana, cytacik: "Bluboo S8, podobnie jak Galaxy S8, ma ekran w niecodziennych proporcjach wynoszących 18:9 cala. Ramki wokół ekranu wydają się być równie małe, co w oryginale. Nawet wielkość smartfonu jest zbliżona, bo chińskie urządzenie ma przekątną wynoszącą 5,7 cala, a koreańskie 5,8 cala."

 • morenowa38

  Oceniono 5 razy -1

  18,5:9, ale nie cala, BARANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX