Tak będzie wyglądać Galaxy Note 8, najdroższy smartfon Samsunga? Nowy przeciek pokazuje niemal wszystko

Kamil Mizera
Wielu nie wierzyło, że po zeszłorocznym kryzysie z samozapalającymi się bateriami Samsung będzie kontynuować linię smartfonów Note. Jednak Koreańczycy nie zamierzają odpuszczać - już wkrótce do sprzedaży trafi następca niesławnej 7-mki. Jak będzie wyglądać?

Na to pytanie zdaje się odpowiadać ostatni przeciek, który rzekomo pokazuje Samsunga Galaxy Note 8 i to z każdej możliwej strony. Opublikował go znany z tego typu "wrzutek" @OnLeaks. Czego możemy się spodziewać?

Przede wszystkim Note 8 powiela bezramkowy design S8. W przeciwieństwie jednak do obecnego flagowca od Samsunga, przyszły biznesowy Galaxy będzie miał nieco więcej nie-ekranowej przestrzeni u góry i dołu urządzenia. 

Nie zabraknie również nieśmiertelnego rysika - S Pen - wpasowanego w urządzenie, bez którego Note nie byłby Notem. Render pokazuje także raczej sporą, wystającą mocno ponad obudowę, podwójną kamerę. Obok niej znajdziemy czytnik linii papilarnych, którego umiejscowienie jest dość problematyczne, na co wskazuje w swojej recenzji Galaxy S8 Plus Bartek Pawlak. 

 

Co jeszcze wiemy o Galaxy Note 8? Na razie to wciąż niesprawdzone informacje, ale nowy Note ma mieć przekątną ekranu 6,2 -6,3 cala, będzie wyposażony w procesor Snapdragon 835 lub samsungowy Exynos 8995, jak również w 4 GB RAM (na niektórych rynkach zapewne będzie oferował 6GB). Jeżeli chodzi o software, to możemy spodziewać się najnowszego Androida jak również własnego asystenta głosowego Bixby i aplikacji wykorzystujących możliwości S Pena.

Note 8 na pewno będzie najdroższym smartfonem Samsunga. Ma kosztować około 999 euro, a swoją premierę ma mieć 26 sierpnia tego roku, o ile potwierdzą się dotychczasowe doniesienia. 

Więcej o: