Google zabezpiecza smartfony z Androidem. Nowa funkcja Play Protect już działa

Google chcąc poprawić bezpieczeństwo smartfonów z Androidem zapowiedział nową funkcję Play Protect. Po tygodniach czekania mamy ją już na swoich smartfonach.

O Play Protect oficjalnie dowiedzieliśmy się przy okazji Google I/O w maju, kiedy usługa została zapowiedziana. Teraz, wraz z Usługami Google Play w wersji 11 trafia na urządzenia z Androidem.

Oznacza to, że Play Protect nie jest osobną aplikacją, a częścią obowiązkowo obecnej w smartfonie usługi. Nie trzeba zatem martwić się o jej instalację i późniejsze działanie.

Google Play Protect ma za zadanie skanować wszystkie aplikacje zainstalowanie w smartfonie. Usługa działa nieustannie i - w razie wykrycia zagrożenia - natychmiast informuje użytkownika.

embed

Google chwali się, że codziennie skanuje 50 mld aplikacji. Przypomina także, że każdy program, który ma trafić do sklepu Play jest wcześniej rygorystycznie sprawdzany.

Logując się na swoje konto Google można z poziomu przeglądarki zarządzać zgubionym lub skradzionym smartfonem. Poza zablokowaniem lub wyświetleniem komunikatu na ekranie blokady można także zadzwonić na utracony telefon lub zdalnie wymazać wszystkie dane.

Poza tym Google Play Protect ma dbać o bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu. Usługa będzie ostrzegać przez podejrzanymi stronami w przeglądarce Google Chrome na Androidzie.

Google Play ProtectGoogle Play Protect fot. screeny własne

Do panelu zarządzania usługą można dostać się przez Ustawienia > Google > Zabezpieczenia > Weryfikacja aplikacji. W ten sposób można podejrzeć ostatnio skanowane aplikacje, zdecydować o przesyłaniu informacji na serwery Google lub wyłączyć funkcję.

Wersja 11 Usług Google Play trafia na smartfony z Anroidem od kilku dni, dlatego większość użytkowników już powinna mieć do niej dostęp.

...

Stabilizacja obrazu w aparacie? Sprawdzamy, czy można nagrać doskonałe wideo "z ręki"

Więcej o: