Helikoptery Ubera w Polsce, ale tylko na chwilę. Lepiej się pośpiesz, jeśli chcesz polecieć

W siedmiu miastach Polski pasażerowie Ubera będą mogli zamówić nie tylko samochód, ale także helikopter. Poznaliśmy szczegóły i cenę. Trzeba się pospieszyć, bo chętnych raczej nie zabraknie.

Od kilku dni w sieci można było natknąć się na plotki jakoby Uber miał wprowadzić do Polski zupełnie nową usługę, która jest dostępna np. w Dubaju. Mowa o UberCHOPPER pozwalającej na zamówienie śmigłowca.

Zasada jest prosta. Po pasażera przyjeżdża kierowca i zawozi go na lądowisko, skąd przesiada się on do helikoptera. Po wylądowaniu czeka na niego drugi samochód Ubera.

Niestety, wbrew plotkom Uber wcale nie wprowadzi nowej usługi do Polski. Pozwoli jedynie na jej wypróbowanie przez dwa dni, w siedmiu polskich miastach. Helikoptera nie będzie można jednak wykorzystać jako środka transportu.

Będzie on bowiem startował i lądował na tym samym lądowisku, przez co akcję można traktować raczej jako ciekawostkę. Nie zmienia to jednak faktu, że osoby zainteresowane takim przelotem mogą skorzystać ze śmigłowca w bardzo niskiej cenie.

Helikopter Ubera przez dwa dni w PolsceHelikopter Ubera przez dwa dni w Polsce fot. Bartłomiej Pawlak

Czytaj też: Jak działa UberEATS? Sprawdzamy dostawy jedzenia przez Ubera

Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Ubera w Polsce tłumaczy, że (oprócz waloru marketingowego) akcja jest wyrazem wdzięczności dla użytkowników aplikacji w Polsce:

Każda podróż z Uberem jest wyjątkowa, a dzięki akcji uberHELIKOPTER chcieliśmy przypomnieć naszym użytkownikiem, że dzięki aplikacji nie tylko znają cenę usługi z góry, ale i mogą spojrzeć na swoje miasto z nieznanej dotąd perspektywy.

Koszt zamówienia helikoptera będzie bowiem wynosił tylko 20 zł, a opłata będzie pobierana z góry. Akcja odbędzie się w dniach 26 i 27 lipca we wszystkich siedmiu miastach Polski, w których działa już Uber. Przedziały czasowe dostępności helikoptera znajdziecie w tabelce poniżej:

Akcja Uber Helikopter w PolsceAkcja Uber Helikopter w Polsce fot. screen / blog Uber

Helikopter będzie można zamówić oczywiście przez aplikację Ubera. W tym celu należy wybrać dowolny adres i kliknąć w ikonę śmigłowca. Aplikacja sama wyznaczy trasę na odpowiednie lądowisko i wyślę samochód.

Każda pasażer będzie mógł zabrać jedną osobę towarzyszącą. Lot będzie trwał 15 minut i pozwoli zobaczyć miasto z góry. Na lądowisku będzie czekał kierowca, który odwiezie pasażerów z powrotem do miejsca odbioru.

embed

Można się spodziewać, że akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, a liczba lotów jest ograniczona. Skorzystanie z usługi nie będzie więc łatwe.

Niestety sposób rezerwowania lotów raczej nie został przemyślany. Jedyną metodą jest ciągłe sprawdzanie dostępności helikoptera w aplikacji, co będzie niezwykle uciążliwe. 

Należy pamiętać, że liczba dostępnych przelotów jest ściśle uzależniona od dostępności helikopterów, a spodziewamy się wielu chętnych.

Podobne akcje miały już wcześniej miejsce w kilku miastach na świecie, np. w Nowym Jorku, Cannes, Hong Kongu czy Kopenhadze.

AKTUALIZACJA

Ze względu na niestabilną pogodę, loty w ramach UberHELIKOPTER w całej Polsce zostały przełożone. Nowy termin akcji jest w tym momencie nieznany.

...

Stabilizacja obrazu w aparacie? Sprawdzamy, czy można nagrać doskonałe wideo "z ręki"

Więcej o: