Ciekawe nowości w Mozilla Firefox. Przesyłanie dużych plików będzie znacznie łatwiejsze

Mozilla udostępniła kilka ciekawych nowości. Dzięki nim korzystanie z przeglądarki Firefox stanie się znacznie przyjemniejsze.

Nowości nie są co prawda dostępne bezpośrednio w przeglądarce. Można z nich jednak skorzystać pobierając rozszerzenie Test Pilot ze strony Mozilli. Co bardzo ważne, nie będzie wymagana instalacja nowej wersji przeglądarki.

Najciekawszą nowością wydaje się możliwość łatwego dzielenia się plikami o maksymalnym rozmiarze 1 GB. Przesyłanie plików odbywa się już z poziomu przeglądarki, przez rozszerzenie "Send".

 

Następnie generowany jest link, który można wysłać znajomemu. Plik zostaje usunięty z chmury bezpośrednio po ściągnięciu lub po upływie 24 godzin. Mozilla zapowiada, że przekazywane dane są szyfrowane.

Rozwiązanie może być zatem ciekawą alternatywą dla popularnych platform jak WeTransfer dla osób, które stawiają na bezpieczeństwo przesyłanych informacji.

Niestety przez to, że plik jest kasowany zaraz po pobraniu, można przekazać go tylko jednej osobie. W zamian zyskujemy pewność, że nikt niepowołany nie uzyska dostępu do przekazywanych danych.

Funkcja Send Mozilla FirefoxFunkcja Send Mozilla Firefox fot. własny screen

Co ciekawe, z Send można skorzystać także na innych przeglądarkach internetowych. W tym celu wystarczy wejść na stronę send.firefox.com.

Instalacja wspomnianej wcześniej wtyczki dodaje także podręczy notatnik do Firefoxa. 

 

Jest on rozwijany z ikony po lewej stronie od paska adresu i działa w każdym momencie przeglądania sieci.

Kolejną nowością jest wyszukiwanie głosowe "Voice Fill". Za rozpoznawanie mowy odpowiedzialna jest autorska technologia Mozilli. Niestety z rozwiązania można skorzystać jedynie w wyszukiwarkach Google, DuckDuckGo i Yahoo.

Poza tym, rozszerzenie dostarcza także wiele innych dostępnych już wcześniej funkcji jak "Snooze Tabs" czy "Page Shot". Do instalacji wtyczki potrzebne jest zalogowanie do konta Firefox.

...

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o: