IFA 2017: Lenovo Miix 520. Konkurent Microsoft Surface rośnie w siłę. I może wygrać za sprawą niższej ceny

W ramach targów IFA 2017 odbywających się w Berlinie zajrzeliśmy na stoisko Lenovo, aby z bliska rzucić okiem między innymi na tablet Miix 520 pracujący pod kontrolą Windows 10. Z zewnątrz zmieniło się niewiele, za to w środku mamy prawdziwą rewolucję.

Seria tabletów Lenovo Miix zaczynała od średnio wydajnych procesorów z linii Core M. Najnowsze wcielenie Miix 520 pracuje pod kontrolą układów Intela ósmej generacji (przy czterech rdzeniach Core i7 na pewno nie zabraknie nam mocy obliczeniowej). Jeśli dorzucimy do tego 8 GB pamięci RAM (maksymalnie 16 GB) i 256 GB przestrzeni na dane w postaci dysku SSD (maksymalnie do 1 TB), należy przypuszczać, że Microsoft Surface Pro zyskuje bardzo mocnego konkurenta.

Lenovo Miix 520, którego obudowę wykonano z aluminium ma ekran 12,2 cala o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Sprzedawany będzie w komplecie z dołączaną na magnesy klawiaturą, którą możemy ustawić w dwóch położeniach za sprawą dodatkowych zaczepów. Warto również pamiętać o odchylanej podstawce na charakterystycznych dla Lenovo zawiasach, która pozwala ustawić ekran pod dowolnym kątem.

Lenovo Miix 520Lenovo Miix 520 fot. Sebastian Górski

Producent przewiduje dorzucenie do tabletu karty SIM, zatem możemy liczyć na łączność LTE. Nie zabrakło też miejsca na slot dla kart pamięci. Oba gniazda znajdziemy z tyłu obudowy. Cała konstrukcja z klawiaturą waży 1,26 kg. Zdecydowanie poprawił się komfort pisania na klawiaturze, za sprawą zwiększenia skoku klawiszy. Możemy liczy na czas pracy na baterii dochodzący do 7,5 godziny, aczkolwiek to wszystko wyjdzie w praktyce.

Sprzęt pracuje pod kontrolą Windows 10 w wersji Home oraz Pro. Oczywiście dostanie aktualizację Windows 10 Fall Creators Update. Jeśli korzystacie z cyfrowego asystenta Cortana za sprawą wbudowanych mikrofonów sprzęt usłyszy was z kilku metrów.

Lenovo chce wprowadzić Miix 520 do sprzedaży już w październiku, a ceny sprzętu będą się zaczynać od 999 dolarów (w komplecie z klawiaturą oraz rysikiem). I to może być bardzo ważny sygnał dla Microsoftu, że konkurencja nie śpi.

- - -

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie w tym miejscu.

Więcej o: