IFA 2017: Alcatel zaprezentował dwa nowe modele smartfonów: Idol 5 i Idol 5S

Kamil Mizera, Berlin
Alcatel do Berlina przywiózł dwa nowe smartfony ze średniej półki: Idol 5 i 5S. Oba prezentują się nienajgorzej, zarówno pod względem wyglądu, jak i zastosowanych podzespołów. Mają też jedną ciekawą i przydatną funkcję: klonowanie.

Alcatel Idol 5 wyposażony został w 5,2 calowy ekran Full HD o rozdzielczości 1920x1080. Działa na 8-rdzeniowym procesorze MediaTek MT6753, który wspiera 3GB RAM. Alcatel nieco poskąpił pamięci wewnętrznej użytkownikom, jest jej zaledwie 16GB z czego połowa i tak jest zajęta, co w 2017 roku jest niemal niedopuszczalne. Oczywiście będzie można ją rozszerzyć za pomocą karty MicroSD do 128GB. Za to bateria ma nie najgorszą pojemność 2800 mAh, choć szału też nie ma. Z tyłu Idol 5 ma kamerkę 13 mpx, z przodu 8 mpx.

Alcatel Idol 5Alcatel Idol 5 KM

Z kolei Idol 5S to nieco mocniejszy wariant piątki, a to dzięki zastosowaniu procesora MediaTek Helio P20. Powiększono również baterię do 2850 mAh, ale nie jest to szczególnie znaczący upgrade. Na dane użytkownicy będą mieli 32 GB pamięci wewnętrznej. W departamencie RAM-u bez zmian: 3GB, tak jak w Idol 5. Również przekątną ekranu pozostaje taka sama. Jeżeli chodzi o aparat, to w Idol 5S dostaniemy z tyłu 12 mpx, a z przodu 5 mpx.

Alcatel Idol 5SAlcatel Idol 5S KM

Oba urządzenia wykonane są z aluminium i szkła. Oba również mają 2 ciekawe funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość klonowania niektórych aplikacji, takich jak Instagram czy WhatsApp. Ma to pozwalać na korzystanie z różnych kont na tym samym urządzeniu.

Drugą funkcją jest wirtualny przycisk szybkich funkcji, dzięki któremu można uruchomić niektóre aplikacje smartfona. Przycisk można umieścić w dowolnym miejscu ekranu, dzięki czemu ma być zawsze pod ręką.

Alcatel Idol klonowanieAlcatel Idol klonowanie KM

Zarówno Idol 5 i 5S to dość ciekawe propozycje w niższej średniej półce cenowej, gdzie Alcatel dość dobrze się trzyma, pomimo silnej konkurencji, chociażby ze strony Xiaomi. Same urządzenia niewiele się od siebie różnią, jeżeli chodzi o aspekt wizualny, a i różnice pod maską są raczej kosmetyczne. 

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie TUTAJ

Więcej o: