IFA 2017: Polaroid Pop. Czy powróci moda na błyskawiczne drukowanie zdjęć? Nie za taką cenę

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie nie brakuje ducha nostalgii za retro. Jedną z propozycji odwołujących się do lat 90-tych chwali się słynna marka fotograficzna Polaroid. Mieliśmy okazję pobawić się chwilę aparatem Pop drukującym zdjęcia. Hit czy kit?

Polaroid Pop to oczywiście kontynuacja rewolucyjnego pomysłu marki na błyskawiczne drukowanie zdjęć prosto z aparatu, którymi firma podbiła rynek w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Pokazany pierwszy raz na styczniowych targach CES w Las Vegas sprzęt został dostosowany pod względem specyfikacji do obecnych wymagań. Mamy zatem sensor CMOS 20 MP, a urządzenie możemy kontrolować za pomocą dotykowego wyświetlacza LCD o przekątnej 3,97 cala.

Aparat nagrywa również wideo w jakości Full HD, ma wbudowanego podwójnego flesza, mikrofon, stabilizację obrazu, cyfrowy zoom oraz łączność Wi-Fi. Wewnętrzna pamięć mieści raptem 10 zdjęć, dlatego dane lepiej zapisywać na karcie pamięci microSD o o pojemności do 128 GB. Kolorowe zdjęcia w formacie 3,5 x 4,25 cala drukowane są w technologii ZINK (Zero Ink), czyli metodą termiczną, bez użycia tuszu.

Przed wydrukiem fotografie możemy ubarwić za pomocą dodatkowych naklejek i nakładek graficznych. Polaroid Pop mieści podajnik na 10 zdjęć, a dodatkowe można oczywiście dokupić i uzupełniać w miarę potrzeby. Wszystko fajnie, ale cena, jaką trzeba zapłacić za samo urządzenie nieco zwala z nóg - 249 euro. Do tego trzeba doliczyć zdjęcia, które w pakiecie 10 sztuk dostaniemy za kolejne 10 euro.

Sprzęt nie należy również do lekkich i poręcznych. Trudno mi sobie wyobrazić jego noszenie ze sobą na co dzień. Fajna zabawka dla miłośników retro, ale nie pozbawiona wad. Ze względu na zastosowaną technologię aparatom na stoisku zdarzało się często nagrzewać i musiały zostać schłodzone, zanim znów dało się pstrykać zdjęcia. Czy Polaroidowi uda się zawrócić tym produktem ludziom w głowach? Nie sądzę.

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie TUTAJ

Więcej o: