iPhone 8 - najnowsze doniesienia dotyczące ceny są niepokojące. Może kosztować fortunę

Robert Kędzierski
Tuż przed premierą najnowszego iPhone'a media próbują ustalić jedną kluczową rzecz. Jego cenę. Najnowsze doniesienia są niepokojące.

Na dni przed premierą iPhone'a 8 w mediach pojawia się coraz więcej informacji dotyczących długo wyczekiwanego modelu. Specyfikacja techniczna zdaje się nie budzić już takich emocji - wszyscy spodziewają się, że iPhone 8 będzie przełomowym smartfonem z ekranem OLED

Kluczową informacją, której wciąż nie udało się jednoznacznie potwierdzić jest cena. Znający branżę bloger technologiczny Benjamin Geskin uzyskał od jednego z przyjaciół pracujących w Apple informacje o tym, że najdroższy model iPhone'a 8 ma kosztować 1199 dol.

Cytowani przez Business Insidera eksperci firmy analitycznej UBS twierdzą, że ceny są niemożliwie wysokie. Wzrost cen względem iPhone'a 7 wyniósłby bowiem nawet 54 proc. Forbes twierdzi natomiast, że właśnie tak wysoka różnica w cenach jest jak najbardziej możliwa. Powodem miałoby być to, że iPhone 8 nie jest "następcą iPhone'a 7", a kompletnie nową konstrukcją. Świadczyć ma o tym fakt, iż Apple zaprezentuje prawdopodobnie iPhone'a 7S i 7S Plus

Forbes zwraca też uwagę na wycenę nowych laptopów Apple. MacBook Pro okazał się modelem droższym od poprzednika. 

Warto pamiętać o tym, że z Apple nie wyciekła jeszcze jedna ważna informacja - nazwa nowego iPhone'a. A ona może podkreślić fakt, że "ósemka" to otwarcie zupełnie nowego rozdziału.

Czytaj też: Najlepsze flagowce tego roku. Jest w czym wybierać. 

Jest jeszcze jeden powód, dla którego ceny iPhone'a 8 mogą być rekordowo wysokie. Można przypuszczać, że Apple ma za sobą badania rynku i wie ile gotowi są zapłacić oddani fani za zupełnie nowego iPhone'a. Według analiz IHS Markit Apple na każdym iPhonie 7 zarabia ok. 400 funtów, co jest równowartością blisko 2000 zł. Marża twórców iPhone'a jest znacznie wyższa od marży uzyskiwanej przez Samsunga. Warto jednak zaznaczyć, że Tim Cook stwierdził w zeszłym roku, że wszystkie wyliczenia dotyczące kosztów produkcji są mocno niedoszacowane. 

Wszystko wskazuje na to, że iPhone 8 będzie najdroższym iPhonem w historii. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: