Nokia 8 trafia do sprzedaży w Polsce. Czy najnowszy smartfon od HMD Global będzie w stanie podbić serca użytkowników?

Najnowsza propozycja fińskiego HMD Global pod względem specyfikacji może się równać z najmocniejszą konkurencją. Z ceną jest dość podobnie. Czy to jednak wystarczy, aby Nokia 8 podbiła serca polskich użytkowników na równi z produktami Samsunga, Huawei czy Apple?

W pierwszej kolejności smartfon debiutuje w sieci Play. Można go również kupić na wolnym rynku gdzie jego cenę ustalono na 2599 zł. Nokia 8 to propozycja dla użytkowników, na których dotychczasowa oferta HMD Global z różnych względów nie zrobiła dobrego wrażenia. Mamy tu solidną odporną na zachlapania obudowę wykonaną z anodowanego aluminium, ekran IPS 5,3 cala o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli) i oczywiście podwójną optykę uznanej niemieckiej marki fotograficznej Zeiss.

Pod względem wydajności możemy za to liczyć na obecnie najmocniejszy dostępny na rynku procesor Qualcomm - Snapdragona 835 - wykorzystujący 4 GB wbudowanej pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane. To zdecydowanie najmocniejszy model smartfonu w dotychczasowej ofercie HMD Global. W środku oczywiście najczystsza pozbawiona nakładek forma Androida 7.1.1 Nougat z aktualizacją do Androida 8.0 Oreo.

Czytaj więcej: Nokia 8 oficjalnie zaprezentowana. Oto pierwszy flagowy smartfon legendarnej fińskiej marki

Czy biorąc pod uwagę cenę i parametry techniczne Nokia 8 zawróci w głowach polskim użytkownikom? Warto pamiętać, że na rynku nie brakuje mocnej konkurencji, z których niektóre modele po premierze stosunkowo szybko tracą na wartości i stają się łakomym kąskiem dla konsumentów. Z pewnością propozycja HMD Global ma kilka ciekawych wyróżników, ale to absolutnie nie jest gwarantem sukcesu.

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]

Więcej o: