iPhone 8 i iPhone 8 Plus - nowe smartfony Apple mają to, na co długo czekaliśmy

Robert Kędzierski
Podczas dzisiejszej konferencji Apple zaprezentował trzy nowe modele iPhone'a. Gwiazdą wieczoru jest oczywiście iPhone X, ale iPhone 8 i iPhone 8 Plus również są godne uwagi. To prawdopodobnie najlepsze smartfony do kręcenia wideo na rynku.

Apple zaprezentował następców obecnej "siódemki" - iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus. Zamiast dodać "S" do nazwy, co sugerowałoby, że mamy do czynienia z modelem przejściowym, gigant zdecydował się na nazwę, która odzwierciedla skalę zmian. 

Bezprzewodowe ładowanie - na to czekaliśmy

iPhone 8 umożliwi ładowanie bezprzewodowe. I to w rozpowszechnionym standardzie Qi, co powinno sprawić, że do ładowania iPhone'a nie trzeba będzie ładowarki Apple. 

Bezprzewodowe ładowanie iPhone'a 8Bezprzewodowe ładowanie iPhone'a 8 Fot. Apple

Niewiele zmian w wyglądzie

Z zewnątrz nowe iPhone'y przypominają zeszłoroczne modele. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie szkła do obudowy. iPhone'a 8 wyposażono w w ekran Retina HD o przekątnej 4,7 cala i proporcjach 16:9. iPhone 8 Plus jest oczywiście znacznie większy - tu przekątna ekranu wynosi 5,5 cala.

Potężniejszy procesor

iPhone'a 8 i 8 Plus wyposażono w nowatorski układ A11 Bionic (sześciordzeniowy). Użytkownik ma do dyspozycji 32, 128 lub 256 GB miejsca na dane. Przedni aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli, a główny aparat - 12 megapikseli (w modelu Plus jest on podwójny). Co ważne wyposażono go również w nowy sensor.

appleapple screen

Najlepszy smartfon wideo na rynku?

iPhone 8 nagrywa wideo w rozdzielczości 4K i to 60 klatek na sekundę, co czyni iPhone'a pretendentem do najlepszego smartfona w tej kategorii. W rozdzielczości Full HD tryb slow motion zyska aż 240 klatek na sekundę. A11 jest o 25 proc. szybszy od układu A10, ale procesy wielowątkowe są szybsze aż o 70 proc. Układ graficzny również uległ znacznemu przyspieszeniu: 30 proc. szybszy układ przy zużyciu 1/2 energii. 

Ulepszono Portrait Lighting - aparat sam oddziela fotografowany obiekt od tła. Algorytmy ulepszają zdjęcie wykonane w trybie portretowym automatycznie -  rozświetlą naszą twarz i pozwolą poprawić zdjęcie w czasie rzeczywistym.

iPhone 8 zyskał też wsparcie dla rzeczywistości rozszerzonej. Przykładem  jest identyfikacja zawodników podczas oglądania meczu na żywo. Apple wprowadza też gry oparte na rzeczywistości rozszerzonej. Telefon będzie wyświetlał w czasie rzeczywistym cyfrową rzeczywistość umożliwiając rozgrywkę polegającą na przemieszczaniu się w przestrzeni. 

Dostępność i ceny

Polskie ceny iPhone'a 8 i iPhone'a 8 PlusPolskie ceny iPhone'a 8 i iPhone'a 8 Plus Fot. Apple

iPhone 8 będzie dostępny za  699 dol., model iPhone 8 Plus 799 dol. Polskie ceny to odpowiednio: iPhone 8 (64 GB) - 3 479 zł, iPhone 8 (256 GB) - 4 229 zł, iPhone 8, Plus (64 GB) - 3 979 zł, iPhone 8 Plus (256 GB) - 4 279 zł.

Przedsprzedaż ruszy 15 sierpnia, urządzenia będą dostępne 22 września. Jednocześnie Apple zapowiedziało też wprowadzenie iOS 11 - zostanie zaprezentowany 19 września

---

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o:
Komentarze (17)
iPhone 8 i iPhone 8 Plus - nowe smartfony Apple z ładowaniem bezprzewodowym
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz każdy może kręcić filmy jak Machulski. Tylko statywów na szynach nie zaprezentowano...

 • 0

  Szkoda, że Pan nie podał ile minut takiego filmu się zmieści w pamięci telefonu. To będzie 500 MB na minutę jak obszył. Żenada.

 • roy-cohn

  0

  Hity bo co? Bo wy tak orzekliście na Czerskiej lemingi?

 • miszkar

  Oceniono 2 razy 0

  Serio? czekaliście na ładowanie bezprzewodowe? zadzwońcie do mnie jak juz bedzie odtwarzał FLAC. może wtedy rozpatrzę zakup

 • josef.papug

  Oceniono 2 razy 0

  W stosunku do konkurencji te telefony wyglądają jak modele sprzed 2-3 lat. Nic nie pomoże wideo jeśli ekran jest z 2015 roku. IPhony działają doskonale od kilku lat, mają też przyzwoite aparaty. Jedyny problem, to kiepskie ekrany. W tym roku tego nie poprawili (poza X). Więc zakup 8 jest słabo uzasadniony nawet jak ktoś ma 6S. Natomiast X jest rzeczywistym postępem, choć ekran dalej ustępuje Samsungom serii S7, S8 i N8, a pewnie w stosunku do do S9 na wiosnę będzie jeszcze gorzej.

 • prymasek11

  0

  tę pamięć to z iphone 7 przekopiowaliście. 8 jest w wersji 64 i 256 mb

 • mr.powers

  Oceniono 1 raz -1

  W czasach, kiedy za tysiac euro mozna kupic furke na chodzie, wydaje sie to paranoja.

 • je2bnik

  Oceniono 1 raz -1

  Połączenie tego błyszczącego aluminium i cienkiej czarnej ramki sprawia, że telefon wygląda topornie porównując np. do mimixa czy najnowszych samsungów. Chyba najbardziej podobały mi się wycięte "na ostro" 4 i 5.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX