Marzysz o karierze programisty? Google wyciąga pomocną dłoń. Na chętnych czeka aż 60 tys. miejsc w darmowych kursach

Google wspólnie z platformą edukacyjną online Udacity organizuje darmowe szkolenia dla Europejczyków zainteresowanych karierą dewelopera. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 15 października.

Co ciekawe, o udział w darmowych kursach Google i Udacity mogą starać się zarówno osoby pracujące już w zawodzie, jak i całkowicie początkujący, dla których programowanie pozostaje jeszcze zagadką. Na uczestników drugiej edycji programu szkoleniowego czeka aż 60 tys. miejsc. Do wyboru mamy zajęcia z tworzenia stron internetowych oraz projektowania aplikacji na Androida.

Nabór na szkolenia został już otwarty, a termin przesyłania zgłoszeń mija 15 października. W poprzedniej edycji programu w 2016 roku Google wraz z partnerami sfinansowało szkolenia dla 10 tysięcy programistów z Unii Europejskiej, z czego aż połowę stypendiów przyznano mieszkańcom Europy Środkowo-Wschodniej. Co ciekawe, to właśnie Polacy skorzystali wtedy z największej liczby kursów.

 

Jak mówi Ola Kalinowska-Nowak, Marketing Manager Google w Polsce:

Na początku września w Polsce odbyła się też największa dotychczas konferencja deweloperska Google w Europie, w której wzięło udział ponad 2 tys. programistów z regionu i z całego świata. To, że konferencja odbyła się w Krakowie, to nie przypadek. W Polsce i innych krajach środkowej Europy, mamy bardzo silną społeczność deweloperską. Mamy nadzieję, że szkolenia Udacity pomogą do niej dołączyć kolejnym tysiącom Polaków.

Czytaj też: Wkrótce na świecie zabraknie programistów? Ten mały robot pomoże rozwiązać duży problem

Warto przypomnieć, że według przewidywań UE w 2020 roku nawet pół miliona stanowisk w branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych może pozostać nieobsadzonych. Podstawowa przyczyna to niewystarczające kompetencje cyfrowe. Pod tym względem Polska zajmuje obecnie 23. miejsce na 28 badanych państw. Może to dziwić, biorąc pod uwagę, że słyniemy z dobrej jakości programistów i dużej liczby absolwentów kierunków cyfrowych.

Więcej informacji o kursach Google i Udacity oraz formularz zgłoszeniowy znajdziemy na stronie udacity.com/google-scholarships

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]