Windows 10 Fall Creators Update niemal gotowy. Trzy zmiany są naprawdę ważne

Robert Kędzierski
Najnowsza aktualizacja Windows 10 jest niemal gotowa - trafi do użytkowników 17 października. Spośród wielu zmian trzy są z punktu widzenia użytkownika bardzo istotne.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Microsoft kończy prace nad najnowszą aktualizacją swojego systemu. Windows 10 Fall Creators Update trafi do użytkowników 17 października. 

Poprawka wprowadza szereg istotnych zmian, spośród których dla użytkownika szczególnie ważne są trzy.

Łatwiej skorzystasz z chmury

Migawki plików w Windows 10Migawki plików w Windows 10 Fot. Microsoft

Bardzo istotna może okazać się funkcja Migawki Plików, którą poznaliśmy w Windows 8. Pozwala ona na synchronizowanie plików z chmurą One Drive w taki sposób, że na dysku widzimy tylko ich podgląd. Fizycznie plik znajduje się jednak na zewnętrznym serwerze. Dopiero kiedy zechcemy go użyć zostanie ściągnięty na lokalny dysk. To dobre rozwiązanie, które pomoże zarządzać dużymi zbiorami plików i ułatwi zwolnienie przestrzeni dyskowej. 

Migawki plików w Windows 10Migawki plików w Windows 10 Fot. Microsoft

Pili będzie też można oznaczać jako dostępne tylko w chmurze, tylko lokalnie lub zsynchronizowane.

Synchronizowanie plików w Windows 10Synchronizowanie plików w Windows 10 Fot. Microsoft

Znacznie lepszy interfejs

Istotna zmiana to wprowadzenie do interfejsu Fluent Design. Powiedzmy szczerze: Windows ma w końcu szansę, po naprawdę długich latach, przestać wyglądać źle.

Elementy Fluent DesignElementy Fluent Design Fot. Microsoft

Fluent Design wprowadza do interfejsu kilka istotnych elementów: głębię, ruch oraz "materiał" z którego wykonane są okna, kafle czy inne elementy. 

embed

Czytaj też: Ta sama kobieta zaprojektowała ikonki dla Steva Jobsa i Billa Gatesa. Które ładniejsze? 

Interfejs Windows 10 ma więc szansę być znacznie ładniejszy, dynamiczny, a przede wszystkim jednolity i uporządkowany. To ułatwi i uprzyjemni codzienną pracę. 

Coś dla mobilnych

Trzecia z istotnych zmian to lepsze zarządzanie energią. System będzie w znacznie bardziej skuteczny sposób rozróżniać aktywne i potrzebne aplikacje. Będzie to miało szczególne znaczenie dla właścicieli laptopów i hybryd - praca na baterii może stać się dzięki tej zmianie bardziej energooszczędna i wydajna. 

Zmian w Windows 10 będzie jeszcze więcej. System wprowadza większe wsparcie dla rzeczywistości rozszerzonej, wprowadza lepszą ochronę przed wirusami, ułatwia dzielenie się plikami. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: